Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vysokoškoláci mají stáž v Bruselu na dosah

10. prosince 2012 - 23:20

Zpět na seznam článků

Studenti UP Olomouc mají možnost získat pracovní zkušenosti z evropského prostředí.

Vysokoškoláci mají stáž v Bruselu na dosah

Zájmové sdružení právnických osob OK4EU nabízí pracovní stáž v bruselské kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje při EU. Stáž začne v březnu 2013 a bude trvat čtyři měsíce. Během pracovního pobytu v Bruselu bude student zapojen do všech aktivit kanceláře, získá přehled o činnosti a úkolech regionálního zastoupení. Bude se pravidelně účastnit seminářů a konferencí v evropských institucích, navštěvovat jiná regionální zastoupení, zajišťovat program pro návštěvy zástupců kraje nebo pomáhat při přípravě prezentačních akcí Olomouckého kraje, které se v Bruselu konají.

ilustrační Brusel

Členem sdružení je také Univerzita Palackého, a proto sdružení nabízí studentům oborů Politologie a evropská studia, Mezinárodní rozvojová studia, Žurnalistika či Právo možnost pravidelných stáží v Bruselu. Předpokladem jsou dobré jazykové znalosti a také motivace studenta získat mezinárodní zkušenost a podílet se na aktivitách Zastoupení Olomouckého kraje. Není vyžadován původ studenta z Olomouckého kraje.

„Domnívám se, že v dnešní době je nezbytné podporovat výjezdy mladých lidí do zahraničí, například formou pracovních stáží. Studenti získají cenné zkušenosti, které mají kladný vliv na jejich další růst a nepochybně jim pomohou při hledání zaměstnání. Zpět ze stáží se vrací mladí lidé s velkým potenciálem, novými dovednostmi a ty je třeba pro rozvoj našeho kraje v něm udržet,“ uvádí náměstek hejtmana Fischer.

Dle Štěpána Krajči, studenta oboru Evropská studia a mezinárodní vztahy, který je v Bruselu od začátku září, je to výborná možnost, jak mohou studenti získat zkušenosti z evropského prostředí. „Díky stáži jsem měl možnost poznat, jak v praxi probíhá reprezentace zájmů regionů, zjistil jsem, jak fungují evropské instituce a jak navzájem spolupracují. Stáž mi dala hodně praktických zkušeností a poskytla jiný pohled na problematiku Evropské unie.“

Štěpán Krejčí

Zastoupení se doplňkově stará také o propagaci Olomouckého kraje v bruselském prostředí. „Náš kraj se aktivně účastnil Evropského týdne regionů a měst 2012. Připravili jsme výstavu děl regionálních umělců a v prosinci proběhne vánoční koncert šumperského katolického sboru, na jehož přípravě jsem se také podílel,“ říká Štěpán Krajča.

Stáž je financována z prostředků komunitárního programu Erasmus a příspěvku sdružení OK4EU. Přihlášku, která bude obsahovat životopis a stručný motivační dopis v angličtině, mohou zájemci posílat do 31. prosince 2012 na adresu Mgr. Marie Rakové, marie.rakova@upol.cz. Více informací včetně odborných požadavků je ke stažení na webových stránkách ZDE.

 

 

Autor: red.,M.Vráželová, foto:B. Poštulková

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.