Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Výstava v Šumperku přiblíží olympijské okamžiky

26. září 2021 - 19:54

Zpět na seznam článků

Od 1. října do 18. listopadu

Výstava v Šumperku přiblíží olympijské okamžiky

pozvánka zdroj:mus

Město Šumperk ve spolupráci s Domem kultury Šumperk uspořádá na pěší zóně velkou fotografickou výstavu České tiskové kanceláře Olympijské okamžiky. Výstava bude slavnostně zahájena 1. října ve třináct hodin a potrvá do 18. listopadu.

Venkovní expozice na dvaceti oboustranných panelech ukazuje slavné i méně známé snímky z historie československé a české účasti na letních i zimních olympijských hrách. Stejně jako předchozí velké fotografické výstavy ČTK čerpá především z bohatého fotografického archivu národní tiskové agentury, ale také z dalších zdrojů. „Jsem moc ráda, že město spolu s námi přijalo nabídku ČTK, protože k výstavě se vážou další zajímavé materiály, které mohou využívat například učitelé ve školách. Na velkoformátových fotografiích jsou slavní olympionici, kteří mají nebo měli vazbu k našemu městu, mimo jiné Věra Čáslavská, Aleš Valenta nebo Kateřina Neumannová,“ prozradila ředitelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Premiéru měla výstava v Uherském Hradišti na Letní filmové škole, pro Šumperk autoři mimo jiné počítají s tím, že expozici obohatí o ty nejzajímavější fotografie z letní olympiády v Tokiu 2021.

Na výstavě se autorsky podíleli bývalý dlouholetý vedoucí sportovní redakce ČTK Ladislav Josef, který se jako reportér zúčastnil šesti olympiád a na několika hrách byl i mluvčím národní olympijské výpravy. Spolupracoval na ní s šéfredaktorkou zpravodajství ČTK Radkou Matesovou Markovou a šéfredaktorem Fotobanky ČTK Petrem Mlchem, kteří se jako autoři podíleli i na předchozích venkovních fotografických expozicích ČTK. „Po Okamžicích století, Okamžicích sametové revoluce a Nežádoucích okamžicích jsme se tentokrát rozhodli opustit oblast velké politiky a ukázat mimořádně zajímavé snímky z české a československé sportovní historie, jichž je stoletý fotoarchiv ČTK plný," uvedl šéfredaktor Fotobanky ČTK a spoluautor výstavy Petr Mlch.

Součástí akce je také debata pro školy a veřejnost. Uskuteční se v den vernisáže, v pátek 1. října od 10.30 hodin. Zájemci se budou moci na olympijské hry očima těch, kteří jsou ke sportovcům nejblíž. O tom, jak pracují novináři na největší sportovní akci světa, budou debatovat sportovní redaktoři České tiskové kanceláře Ladislav Josef a Radek Smekal, kteří absolvovali dohromady patnáct olympiád. Společně s novináři vystoupí na debatě i speciální host – olympionik Aleš Valenta. Debatu bude moderovat šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Marková. „Všechny srdečně zvu na besedu i výstavu. Olympijské hry jsou vždy mimořádným zážitkem, novou zkušeností byly určitě i hry v Tokiu. Věřím, že se bude na co dívat,“ uvedl šumperský starosta Tomáš Spurný.

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

pozvánka                 zdroj:mus

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.