Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Výstavu zahrádkářů v Šumperku vidělo tisíc dvě stě návštěvníků

10. října 2012 - 11:55

Zpět na seznam článků

Jiřiny a jablka dominovaly na výstavě

Výstavu zahrádkářů v Šumperku vidělo tisíc dvě stě návštěvníků

Výstava zahrákářů v Šumperku foto:sumpersko.net

V pořadí již čtvrtá Okresní výstava se konala v kongresovém sále Agritecu Šumperk ve dnech 5. – 6. října. Realizací výstavy byla pověřena ZO ČZS U Sanatoria za vydatné pomoci představenstva Územního sdružení a dalších základních organizací sdružených pod Územním sdružením ČZS  Šumperk – Jeseník. Fotogalerie z výstavy ZDE.

Výstava zahrádkářů 2012

Zahájení výstavy se zúčastnil starosta města Zdeněk Brož, který byl za svoji podporu a zásluhy o rozvoj zahrádkářského hnutí vyznamenán stříbrnou medailí ČZS. Ocenění mu předal předseda ÚS Antonín Marek.

Výstava zahrádkářů 2012

Letošní výstava připomněla široké veřejnosti také 55. výročí vzniku organizace. Bylo vystavováno dvě stě třicet vzorků jablek ze sto padesáti odrůd. Mimo novější odrůdy byly vystaveny i staré odrůdy v našem okrese vyšlechtěné (Sudetské reneta, atd.)

Hrušky byly zastoupeny dvaceti vzorky. K vidění bylo  i několik vzorků ořešáků, mišpule ačokčy, jedlý kaštan a mnoho dalších méně známých kultivarů ovoce a zeleniny. Návštěvníci obdivovali exotické rostliny, které doposud neměli příležitost vidět (kávovník, banánovník atd.) Zájem vzbudily velice hezké bonsaje a 129 kultivarů jiřin (Dahlia). 

Výstava zahrádkářů 2012

Na četné dotazy návštěvníků odpovídali odborní instruktoři ČZS. Pro návštěvníky byla připravena vědomostní soutěž dotovaná cenami.

Výstava zahrádkářů 2012

Účastníci soutěže odpovídali písemně na deset testových otázek. Určovali názvy čtyř vzorků zahradních plevelů a čtyř vzorků semen. Soutěže se zúčastnilo čtyřicet jedna soutěžících, z nichž čtyři, kteří se umístili na předních místech obdrželi věcné ceny.

Výstava zahrádkářů 2012

Zvláštní poděkování patří řediteli Agritecu Miroslavu Hochmanovi a pracovníkům Agritecu, kteří nám pomohli a byli vstřícní při instalaci výstavy.

Výstava zahrádkářů 2012 - Zdeněk Muroň z Agritecu

Nelze vyjmenovat všechny vystavovatele, kteří přispěli ke zdárnému průběhu výstavy, avšak nelze nezveřejnit zásluhy hlavního aranžéra Karla Janíčka, který této výstavě dal nový rozměr v podobě významu již výše zmíněného 55. výročí vzniku ČZS. Nelze také opomenout téměř profesionální práci floristek ze Sobotína, které svými květinovými vazbami uchvátily přítomné návštěvníky.

Dík pořadatelů si zaslouží všichni vystavovatelé a zúčastněné ZO ČZS. Závěrem je nutno říci, že výstava byla hodnocena návštěvníky velmi pozitivně, což je pro vystavovatele ta největší odměna.

 

 

Autor: red.,Zdeněk Hudos, foto:sumpersko.net

Fotogalerie

Výstava zahrákářů v Šumperku   foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.