Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vystresovaný „bílý kůň“ převážel v batohu kilo pervitinu

15. září 2014 - 11:51

Zpět na seznam článků

Zadrželi ho olomoučtí celníci na nádraží

Vystresovaný „bílý kůň“ převážel v batohu kilo pervitinu

zajištěné drogy zdroj foto: Celní úřad v Olomouci

Ve středu 10. září večer obvinili kriminalisté olomouckého „TOXI“ týmu dealera pervitinu z obce Míškovice.

Jednadvacetiletý muž byl kontrolován hlídkou celníků ve vestibulu hlavního vlakového nádraží v Olomouci, který krátce před devatenáctou hodinou. „Upoutal na sebe pozornost nervózním chováním, které naznačovalo možnost pašování nelegálního zboží,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu v Olomouci Marie Bortlová. Mladík tvrdil, že nic takového u sebe nemá. Pouze převáží batoh.

Když celníci zavazadlo otevřeli, našli v něm jeden kilogram krystalické látky, která při orientační zkoušce reagovala jako pervitin. Látka byla ve dvou igelitových sáčcích. „Takové množství drogy by mělo na černém trhu hodnotu okolo jednoho milionu korun,“ doplnila Bortlová.

zajištěné drogy zdroj foto: Celní úřad v Olomouci

Celníci předali muže do rukou policie, kterým vydal igelitové sáčky, které převážel v batohu k provedení testu, o jakou látku se jedná. „Test vyšel pozitivně na metamfetamin o celkové hmotnosti 1 kilogram,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marie Štrbáková.

Zadržený mladík popsal, že byl požádán neznámou osobou o převoz zboží z Prahy do Olomouce za úplatu 5 tisíc korun. „Do Prahy byl převezen autem, zde převzal igelitku s pervitinem a poté z Prahy odjel vlakem do Olomouce,“ upřesnila policejní mluvčí. Z uvedeného množství pervitinu lze vytvořit okolo 5 tisíc dávek pervitinu o hmotnosti 0,2 gramy, která je běžná pro jednu až dvě aplikace standartního uživatele. „Pokud budeme vycházet z ceny tisíc korun za gram, cena převážené zásilky měla hodnotu až 1 milión korun,“ dodala Štrbáková.

zajištěné drogy zdroj foto: Celní úřad v Olomouci

Přestože mladík věděl, že svým jednáním porušuje zákon, souhlasil dobrovolně s převozem jednoho kilogramu pervitinu. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do desíti let. „Soudce však v tomto v případě neakceptoval návrh státního zástupce na vzetí do vazby a dealera nechal stíhat na svobodě,“ informovala policejní mluvčí.

Autor: red.,M.Štrbáková, M. Bortlová

Fotogalerie

zajištěné drogy              zdroj foto: Celní úřad v Olomouci

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.