Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci

26.05.2020 - Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci - Pod...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Výtěžek z běžeckého závodu v Jeseníkách poputuje na děti se svalovou dystrofií

04. října 2019 - 09:34

Zpět na seznam článků

Czech ultra trail tour

Výtěžek z běžeckého závodu v Jeseníkách poputuje na děti se svalovou dystrofií

Výtěžek z běžeckého závodu v Jeseníkách poputuje na děti se svalovou dystrofií zdroj foto: D. Málková

Uplynulý víkend se na polesí Rejvíz ve správě společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc odehrál jeden ze závodů běžeckého seriálu Czech ultra trail tour, kterého se účastnila více než stovka vytrvalostních běžců.

Podstatnou část výtěžku z náročného závodu se rozhodli pořadatelé věnovat na spolek Parent project, který pomáhá dětem se svalovou dystrofií. ,,Běžecký seriál Czech ultra  trail tour se skládá celkem ze tří závodů, které se v průběhu roku odehrávají v horských oblastech na různých místech České republiky. Jedná se o náročný terénní ultramaraton v překrásné krajině českých pohoří. Součástí každého závodu jsou ale i kratší a méně náročné trasy s délkou cca 15 a 30 km. Posledního závodu na Rejvízu v Jeseníkách se zúčastnilo celkem sto sedm běžců, z nichž všichni závod dokončili,“ popisuje organizátor sportovní akce Marek Navrátil a dodává, že celý běžecký seriál má také charitativní přesah. ,,Rozhodli jsme se věnovat část výtěžku ze závodu spolku Parent project, který podporuje děti se svalovou dystrofií. V celém tom rozhodnutí hrála roli má osobní zkušenost, když jsem zjistil, že mým známým takto onemocnělo dítě,“ vysvětluje Marek Navrátil s tím, že i část výtěžku ze zbylých dvou závodů rovněž věnují na charitativní spolek. ,,Z jesenického závodu se nám podařilo vybrat více než šest tisíc korun a pevně věříme, že se při dalších závodech bude částka navyšovat,“ uzavírá organizátor Czech ultra trail tour Marek Navrátil.

Myšlenku charitativního přesahu veřejných akcí podporuje i společnost Arcibiskupské lesy a statky Olomouc, která spravuje pozemky, na nichž závod proběhl. ,,Od poloviny letošního roku jsme pro pořadatele zavedli novinku v možnosti úhrady pronájmu za pozemky. Organizátorům jsme nabídli, že dvě třetiny ze smluvené částky za pronájem mohou věnovat na charitativní účely dle jejich uvážení, zbylá třetina pokryje nutné náklady umožnění konání akce.  V minulosti tak například organizátoři přispěli na opravu farnosti,“ doplňuje jednatel společnosti Petr Skočdopole.

Autor: red., D. Málková

Fotogalerie

Výtěžek z běžeckého závodu v Jeseníkách poputuje na děti se svalovou dystrofií    zdroj foto: D. Málková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.