Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku

23.05.2019 - Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku -...

Počasí

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 11 - obcasny-Déšť

24.05.2019 - Pátek

Teplota: 19 / 13 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Výtěžek z výstavy uměleckých panenek podpořil novorozenecké oddělení

02. dubna 2019 - 09:35

Zpět na seznam článků

O výstavu byl mimořádný zájem

Od 20. ledna do 9. února letošního roku probíhala v obci Dobromilice na jihu Olomouckého kraje Výstava uměleckých panenek.

Sběretalka Eva Cigánková ze Štěpánova na ní představila kolekci panenek od světových návrhářů, které jsou na první pohled k nerozeznání od živých kojenců. Nejen proto se organizátoři v čele se starostou obce Stanislavem Mrňkou rozhodli, že výtěžek z dobrovolného vstupného věnují Novorozeneckému oddělení FN Olomouc, tedy těm nejmenším dětem.

pozvánka na výstavu zdroj: obec

Rozhodnutí podpořit právě Novorozenecké oddělení s radostí přijal jeho primář a předseda Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu Parlamentu ČR primář Lumír Kantor, jenž se v neděli 20. ledna osobně zúčastnil také vernisáže výstavy.

Jednotka intenzivní a resuscitační péče Novorozenecké oddělení, která pečuje o předčasně narozené děti, využije předanou částku téměř dvacet tisíc korun výhradně pro maminky a jejich děti. „Přes naší JIP projde zhruba tři sta dětí z celého kraje za rok. Svážejí se k nám ze všech regionálních nemocnic, kde těmto dětem aktuálně nemohou poskytnout dostačující péči. V rámci České republiky máme v rámci této péče o nejkomplikovanější případy jednu z nejnižších úmrtností novorozenců,“ konstatuje primář Kantor. „V současné době se intenzivně zabýváme zlepšováním kontaktu rodičů s dětmi a předaný dar, za nějž moc děkujeme, poputuje právě na tyto účely,“ dodává.

FN Olomouc - předání výtěžku zdroj foto: FNOL

Olomouc - Eva Cigánková, starosta Stanislav Mrňka zdroj foto: FNOL

Starosta Dobromilic Stanislav Mrňka hodnotí výstavu a stejně tak i její finanční výtěžek jako zcela mimořádné. „Za tři roky proběhla v Dobromilicích řada výstav, ale žádná nebyla tak hojně navštívená a neměla ani takový finanční efekt. Téma a snaha pomoci zaujaly nejen místní, ale také obyvatele z okolních obcí,“ zdůrazňuje Mrňka.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.