Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího auta

20.05.2019 - Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího...

Počasí

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 12 - Zataženo

22.05.2019 - Středa

Teplota: 14 / 11 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Významnou rekonstrukcí prochází Léčebna dlouhodobě nemocných v Jesenické nemocnici

18. srpna 2016 - 07:02

Zpět na seznam článků

Modernizace za více, než dvacet milionů korun!

Významnou rekonstrukcí prochází Léčebna dlouhodobě nemocných v Jesenické nemocnici

Jesenická nemocnice - rekonstrukce LDN zdroj foto: Agel

Projekt s názvem „Kvalitní péče o seniory a dlouhodobě nemocné Jesenicka v bezpečném a lidském prostředí“, který se zrodil již v roce 2013, zahrne obnovu zázemí i vybavení oddělení, významně rozšíří prostor oddělení, ale také umožní vytvořit bezpečnější a komfortnější prostředí pro pacienty. 

Samotná stavba odstartovala na počátku letošního roku vybudováním čtrnáctky nových pokojů. „Během letních měsíců následují stavební úpravy stávajících i nových prostor včetně či rekonstrukce výtahu a instalace nového vybavení,“ uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

Projekt počítá také s vybudováním zázemí pro rehabilitaci, pokojů pro pacienty v terminálním stádiu života, či zázemí pro obézní pacienty.  „Hlavním cílem této investice je zajištění kvalitní péče o dlouhodobě nemocné a o seniory v regionu Jesenicka. To pro nás znamená zejména zlepšení bezpečí a soukromí klientů hospitalizovaných v léčebně dlouhodobě nemocných, zajištění materiálně technického zázemí pro rozvoj poskytovaných zdravotnických služeb a také zvýšení kvality stávajících služeb spolu se zavedením těch, které v regionu momentálně chybí,“ říká ředitel Jesenické nemocnice lékař Vítězslav Vavroušek s tím, že kromě rekonstrukce prostor a modernizace vybavení dojde také k rozšíření prostoru stávajícího oddělení o více než 350 metrů čtverečních a navýšení jeho kapacity.  

Pacienti jsou dočasně během rekonstrukce hospitalizováni na jiných lůžkových odděleních nemocnice. „Za dočasné nepohodlí spojené se stavbou se pacientům omlouváme a žádáme je tímto o zvýšenou toleranci a shovívavost. Věřím, že konečný výsledek bude stát za to. Hospitalizovaní lidé si budou moci užívat příjemné prostředí pokojů i komfort moderního nábytku, budou mít k dispozici nově společenskou místnost či prostor pro rehabilitace, a výrazně se zlepší i sociální zázemí. Zdravotníci zase ocení větší prostory a modernější vybavení, které jim usnadní práci s pacienty,“ uzavírá ředitel Varoušek. 

Realizace sub-projektu „Kvalitní péče o seniory a dlouhodobě nemocné Jesenicka v bezpečném a lidském prostředí“, je finančně podpořena z Programu implementace švýcarsko-české spolupráce. Na financování sub-projektu se podílí Olomoucký kraj a Sdružení měst a obcí Jesenicka. 

Autor: red., R. Miloševská

Fotogalerie

Jesenická nemocnice - rekonstrukce LDN    zdroj foto: Agel

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.