Web Potraviny na pranýři během necelého roku četly dva miliony návštěvníků
27. dubna 2013 - 09:23
K dispozici jsou informace o závadných potravinách
Web Potraviny na pranýři
Web potravinynapranyri.cz, kde Státní zemědělská a potravinářská inspekce ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství zveřejňuje informace o nejakostních, falšovaných a nebezpečných potravinách v pátek 26. dubna přivítal dvoumiliontého návštěvníka.
Od spuštění webu 10. července 2012 zde spotřebitelé nalezli informace o celkem 958 nevyhovujících potravinách a každý den přibývají další.
„Stránky Potraviny na pranýři si rychle získaly zájem české veřejnosti a máme jednoznačný důkaz, protože v těchto dnech už překročily hranici dvou milionů návštěv. Jsem rád, že se stránky osvědčily, a že se nám daří přehledně zájemcům prezentovat výsledky práce našich dozorových orgánů,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl.
SZPI průběžně web vylepšuje o služby na základě návrhů a podnětů spotřebitelů. Aktuálně byly například stránky přizpůsobeny pro slabozraké občany, v sekci rozšířené hledání mohou spotřebitelé nově hledat informace podle adresy, PSČ místa kontroly, nebo GPS souřadnic. Výsledkem takového hledání je mapa se zvýrazněnými místy kontroly, kde byl zjištěn nevyhovující výrobek, nebo seznam těchto prodejen.
„Průměrná doba návštěvy webu je 4, 5 minuty, během které si spotřebitelé zobrazí jedenáct položek. Přibližně devadesát procent návštěvníků si zobrazí verzi stránek v českém jazyce a deset procent verzi v anglickém jazyce. Přístupy ze zahraničí byly zaznamenány zejména z USA, Slovenska, Polska, Velké Británie a Německa. Přes třináct tisíc spotřebitelů si nechává zasílat novinky z portálu na svůj soukromý email,“ uvedl tiskový mluvčí Pavel Kopřiva
Web Potraviny na pranýři vzniknul jako nástroj, s jehož pomocí mohou spotřebitelé činit informovovaná rozhodnutí o tom, za které potraviny utratí své peníze. Cílem projektu je zejména chránit spotřebitele a zároveň tím podpořit poctivé prodejce a výrobce potravin. Veškerá uveřejněné údaje jsou výsledkem aktuálních a úředně uzavřených kontrolních zjištění SZPI. Na webu jsou spotřebiteli k dispozici veškeré údaje nezbytné k identifikaci závadné potraviny, zejména název potraviny, výrobce, výrobní šarže, místo prodeje, země původu a další.
Autor: red.,P. Kopřiva
Fotogalerie
Související články
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.