Nemocnice Šumperk - lékárna
Zde je místo pro Vaši reklamu
FOTO
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

plavání

Weby odpočítávají čas. Co se má dít na jednání zastupitelstva v Šumperku?

17. března 2015 - 12:47

Zpět na seznam článků

Radnice chystá přímý přenos, opozice zve na „Den Dé“

Weby odpočítávají čas. Co se má dít na jednání zastupitelstva v Šumperku?

Šumperk - jednání ZM v únoru 2015 - hovoří starosta Zdeněk Brož foto: sumpersko.net

K veřejnému rokování zasednou ve čtvrtek 19. března už pošesté šumperští zastupitelé vzešlí z podzimních komunálních voleb. Nejdůležitějším bodem jednání má být rozdělování grantů, v plánu je také hodnocení činnosti městské policie, regenerace památkové zóny a majetkoprávní záležitosti. Novinkou jsou přípravy šumperské radnice na historicky první přímé vysílání ze schůze městských poslanců. Natáčet se chystá také opozice, která navíc zve na „Den Dé“.

Na oficiálních webových stránkách města už existuje kanál pro sledování on-line přenosu ze zasedání zastupitelstva prostřednictvím Youtube.

 městský web zdroj:mus

Nedočkavcům, kteří odkliknou „play“, se zobrazí prosba, aby vydrželi, doprovázená odpočítáváním dní, hodin, minut a sekund.

web města zdroj: mus

Přitom zatím vůbec není jisté, zda se skutečně bude vysílat. Vše závisí na tom, zda politici přijmou upravený jednací řád, který natáčení zohledňuje. „Je zařazen jako první bod programu. Pokud zastupitelé schválí jeho změnu, dostane vedoucí oddělení informatiky pokyn, aby spustil kameru. V opačném případě nikoliv, protože dosud platný jednací řád s natáčením nepočítá,“ objasnil Petr Holub, tajemník šumperské radnice.

Petr Holub, tajemník šumperské radnice

O tom, že se mají zasedání nejvyššího orgánu města živě vysílat a záznamy archivovat na webu radnice po dobu čtyř let, rozhodli zastupitelé na své únorové schůzi, kterou také poprvé snímalo opoziční uskupení Pro-Region. O pořizování záznamů z rokování usiluje Pro-Region už od svých počátků v nejvyšším orgánu města.

Jednání zastupitelstva na internetu sliboval nováček šumperské komunální politiky lidem také v předvolební kampani. Po předchozích neúspěšných pokusech natáčení prosadit přinesla zastupitelka Zdeňka Dvořáková Kocourková vlastní kameru a záznam schůze zveřejnila na webových stránkách uskupení Pro-Region. Informovali jsme ZDE.

Paradoxně jsou to právě poslanci za Pro-Region, kdo teď může hlasovat proti novému jednacímu řádu, na němž jim mimořádně záleží. „Jednací řád je zastaralý a zaslouží si rozsáhlejší změny, nejen úpravy, které zohledňují natáčení,“ soudí Dvořáková Kocourková. „Navrhujeme řadu úprav. V tuto chvíli nemohu říci, zda radnicí předloženou verzi podpoříme, protože neznám její znění,“ uvedl druhý zastupitel uskupení Pro-Region Petr Blažek.

opoziční zastupitelé Zdeňka Dvořáková Kocourková a Petr Blažek

Natáčet se však podle něj bude v každém případě. „Natáčecí stoleček, který měl premiéru na posledním zasedání zastupitelstva, je už připravený. Sháníme však kvalitnější kameru, abychom pořídili co nejlepší záznam,“ ujistil Blažek. Může se tak stát, že snímat jednání nejvyššího orgánu města budou hned dvě kamery – jedna radniční, druhá uskupení Pro-Region.

první videozáznam z jednání ZM byl pořízen opozičním seskupením v únoru 2015

Počitadlo na přichystaném kanálu města měří čas do případného začátku videopřenosu. Podobnou časomíru vytvořili spolu s událostí „Den Dé“ na sociálních sítích také příznivci uskupení Pro-Region. „Začínáme odpočítávat. Den Dé se v Šumperku pomalu, ale jistě blíží,“ uvádějí bez bližšího vysvětlení na svém profilu.

web opozice zdroj: FB Pro - Region

Informaci doplnili pouze programem zasedání zastupitelstva. „Den Dé má být dnem, kdy se pokusíme otevřít některé šumperské kauzy. V tuto chvíli nás zajímají především změny ve vedení společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk, ale také třeba kriminalita a šíření drog ve městě,“ objasnil Blažek.

program jednání ZM zdroj:mus

Veřejné jednání zastupitelstva se odehraje v zasedací místnosti městského úřadu v Rooseveltově ulici. Odstartuje v 15 hodin.

Autor: Vladimíra Krejčí, foto: sumpersko.net

Fotogalerie

Šumperk - jednání ZM v únoru 2015 - hovoří starosta Zdeněk Brož   foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

Nejlepší neprofesionální knihovnice kraje je z Vikýřovic

Nejlepší neprofesionální knihovnice kraje je z Vikýřovic

V letošním roce se vítězkou ankety stala Květoslava Havlíčková

Zábřeh má kompletně zrekonstruovanou kuželnu

Zábřeh má kompletně zrekonstruovanou kuželnu

Celkové náklady přesáhly 12,6 milionu korun

Žena zapomněla klíče v autě

Žena zapomněla klíče v autě

Zloděj si ho "půjčil" a ujížděl policii

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.