Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Welzlování navštíví tajemné Rychlebky

13. února 2023 - 10:17

Zpět na seznam článků

19. ročník festivalu

Welzlování navštíví tajemné Rychlebky

Čertovy kazatelny zdroj foto: z.k. Miroslav Kobza

Zábřežské Welzlování se stále těší mimořádnému zájmu návštěvníků. „Po cestování v různých částech světa se zhruba v polovině letošního festivalového programu vrátíme domů. Po Jeseníkách, kterými Welzlování odstartovalo, budeme tentokrát poznávat krásy nedalekých Rychlebských hor,“ uvedl pořadatel Zdeněk David.

Do jednoho z nejkrásnějších, ale i nejopuštěnějších pohoří u nás pozve návštěvníky kina ve čtvrtek 16. února publicista a milovník historie severní Moravy, skvělý vypravěč Miroslav Kobza. „Rychlebky jsou krajem, na který se trochu pozapomnělo. Ani turisté se sem v poválečných letech příliš nehrnuli. Byl to kraj osamělých trampů, milovníků samoty a podivínů. I díky tomu si Rychlebské hory uchovaly nedotčenost a do jisté míry nádech divočiny,“ míní Kobza. Ten i v zábřežském biografu představí svou úspěšnou publikaci Mlžnou krásou Rychlebských hor, která je zajímavým pohledem do minulosti pohoří plného protikladů.

Únorový program Welzlování zakončí opět ve čtvrtek 23. února setkání s bývalým ministrem zahraničí Cyrilem Svobodou, který se s návštěvníky besedy podělí o svoje názory na současný válečný konflikt na Ukrajině. Festivalové akce v kině Retro mají začátek v 17 hodin, vstupné na ně je dobrovolné.

Autor: red., Z. David - zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

Čertovy kazatelny    zdroj foto: z.k. Miroslav Kobza

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.