Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Welzlování zve na cestovatelský maraton

05. února 2024 - 10:43

Zpět na seznam článků

Do kina Retro

Welzlování zve na cestovatelský maraton

pozvánka zdroj: z.k.

Zábřežský festival Welzlování nabídne v sobotu 10. února jeden ze svých vrcholů – maraton cestovatelských přednášek s názvem Welzlovi následovníci, během něhož se kino Retro stane mekkou dobrodruhů z celého regionu.

Představí se zde totiž hned desítka cestovatelů, kteří návštěvníky zavedou na čtyři kontinenty naší planety. Na milovníky dálek čeká nejen spousta fotografií a videozáznamů, ale také množství neobvyklých zážitků z cest po Austrálii, západu USA, Saúdské Arábii, Indonésii nebo Čadu. „Pozvání na náš festival přijal nejen tým studentů zábřežského gymnázia, který se v loňském roce s velkým úspěchem zúčastnil robotické soutěže v australském Sydney, ale i šumperský student Matěj Krč či Mikuláš Horník z Černé Vody na Jesenicku. Domácí cestovatele budou tentokrát reprezentovat manželé Mahdalovi, kteří vloni navštívili Bali, a Ludmila Pohanková s dcerou Kateřinou, jež od roku 2021 pracuje jako lingvistka v africkém Čadu,“ stručně představil přednášející Zdeněk David.

Přednášky odstartují v 15 hodin, ukončení cestovatelského festivalu se předpokládá o půl desáté večer. Na místě bude zajištěna možnost občerstvení. Návštěvníci, kteří se zúčastní ankety o nejpoutavější přednášku, se mohou těšit na závěrečné losování o ceny. Vstupenku na celou akci lze zakoupit v předprodeji za stokorunu, děti za vstup zaplatí 50 korun.

Autor: red., Z. David - zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

pozvánka              zdroj: z.k.

Další články z rubriky

Eliáš a babička z vajíčka

Eliáš a babička z vajíčka

LiStOVáNí.cz pro celou rodinu

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.