Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 09. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 13 - obcasny-Déšť

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Welzlův kvadriatlon v Zábřeze

27. června 2020 - 17:07

Zpět na seznam článků

Organizátoři připravují desátý ročník

Welzlův kvadriatlon v Zábřeze

Welzlův kvadriatlon zdroj foto: P. Bruštík

Zábřeh bude hostit jubilejní desátý ročník mezinárodního mistrovství ČR v extrémním kvadriatlonu.

Netradiční závod, který spojuje disciplíny jako je běh, plavání, cyklistiku a jízdu na kolečkových bruslích, je inspirovaný ikonickou postavou nejznámějšího zábřežského rodáka Jana Eskymo Welzla. Sobota 18. července je termín, který by neměl chybět v kalendáři žádného sportovního nadšence. Termín, kdy se v Zábřeze uskuteční Welzlův kvadriatlon.

Welzlův kvadriatlon zdroj foto: P. Bruštík

Welzlův kvadriatlon zdroj foto: P. Bruštík

Hlavní a štafetový závod odstartuje přesně v pravé poledne ze zábřežského plaveckého areálu.

Na závodníky čeká pestrá trať, která každoročně přiláká desítky závodníků z celé republiky i ze zahraničí. Po tříkilometrovém běhu se rozehřátí borci ponoří do vody, aby překonali šest set metrů dlouhou plaveckou část ve vodní nádrži Nemilka. Následuje desetikilometrový úsek nádherným sázavským údolím na bruslích, který je ale pro mnohé závodníky největší výzvou. Na závěr je připravená jedenáctikilometrová, pečlivě profilovaná trať lesem na horských kolech.

Registrace všech závodníků bude probíhat od osmi do deseti hodin.

Závod štafet se koná na stejné trati jako hlavní závod. Štafeta může být složena ze čtyř závodníků, přičemž každý závodník startuje v jedné disciplíně. Pravidla umožňují startovat i štafetám se dvěma či třemi závodníky. Ocenění sportovci se mohou těšit na finanční výhru v celkové výši 36,5 tisíce korun.

informace zdroj: P. Bruštík

Jako první ale poměří své síly děti, kterým závod startuje v půl jedenácté dopoledne.   „První zkouškou bude přeplavat padesátimetrový bazén, následovat bude 250 metrů překážkového běhu. Třetí disciplínou bude zdolání 1.400 metrové trati na kole mimo veřejnou dopravu a na závěr budou děti sjíždět tobogán. Závod dětí je pro závodníky do čtrnácti let. Ti nejmenší mohou být doprovázeny rodiči, musí ale uplavat alespoň 15 metrů,“ popsal za organizující občanské sdružení BŘEH Pavel Bruštík.

Welzlův kvadriatlon zdroj foto: P. Bruštík

Welzlův kvadriatlon zdroj foto: P. Bruštík

Vzhledem k letošním složitým podmínkám komplikujícím i tak náročnou organizaci závodu bude mimořádně vynechán nedělní MTB maraton. Zájemci o netradiční závod najdou všechny informace včetně propozic závodu a registrace ZDE

Autor: red., P. Bruštík, zdroj foto: P. Bruštík

Fotogalerie

Welzlův kvadriatlon     zdroj foto: P. Bruštík

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.