Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 14. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji se zaměřila na bezpečné poutání ve vozidle

13.08.2020 - Policie v kraji se zaměřila na bezpečné poutání ve...

Počasí

14.08.2020 - Pátek

Teplota: 29 / 18 - Bouřky

15.08.2020 - Sobota

Teplota: 23 / 18 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Z Blues Aperitiv na Blues Alive

16. ledna 2015 - 13:25

Zpět na seznam článků

Dva vítězné soubory zahrají na jubilením XX. ročníku festivalu

Z Blues Aperitiv na Blues Alive

Blues Aperitiv 2014 foto:sumpersko.net

Také na začátku letošního roku se mohou muzikanti přihlásit do mezinárodní soutěže Blues Aperitiv, která zaručuje minimálně dvěma vítězným kapelám účast v programu slavného festivalu Blues Alive.

Letos mají hudebníci ještě větší motivaci uspět, neboť se hraje o to být součástí jubilejního dvacátého ročníku největší středoevropské přehlídky bluesové muziky. „Součástí Blues Alive se neodlučitelně stal soutěžní festival, který hledá nové talenty v oblasti blues mezi českými, slovenskými, maďarskými, rakouskými, německými i polskými kapelami. Dvěma souborům garantujeme postup na Blues Alive 2015, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury,“ vysvětlil Vladimír Rybička ze šumperského domu kultury.

Blues Aperitiv 2014 foto:sumpersko.net

Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů posluchačů. Tato skupina rozjede jeden z půlnočních jam sessions v Pivnici Holba v Šumperku. Termín pro šestnáctý ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 21. března. Festival se odehraje ve velkém sále DK Šumperk. „Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky do poloviny ledna na adresu polak@dksumperk.cz,“ doplnil Rybička.

Blues Aperitiv 2014 foto:sumpersko.net

Zdůraznil také, že přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografie nejlépe v tiskové kvalitě, veškeré informace o kapele a dva telefonické a emailové kontakty na členy kapely. „Neméně důležité je, aby kapela doručila demonahrávku, pomocí které bude porota účastníky soutěže Blues Aperitiv vybírat,“ uvedl ředitel festivalu.

Blues Alive 2013

Dodal, že přihlásit se mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily. „Ze všech přihlášených kapel bude vybrána sedmička postupujících a jeden náhradník. Pak už je vše na kapelách, jak se budou naživo prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky,“ uzavřel Rybička.

Autor: red., d. k.

Fotogalerie

Blues Aperitiv 2014                  foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.