Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 18. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Úspěšní sportovci okresu Šumperk

18.09.2021 - Úspěšní sportovci okresu Šumperk - Převzali ocenění...

Počasí

18.09.2021 - Sobota

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

19.09.2021 - Neděle

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Z rozhledny Bukovky můžete pozorovat celé Jeseníky

11. října 2018 - 11:26

Zpět na seznam článků

Nově je zde umístěn mincovní dalekohled

Na samém vrcholu Bukového kopce, v nadmořské výšce 625 m n. m. stojí rozhledna Bukovka. Po zdolání sto jedenácti schodů se dostanete na vyhlídkovou plošinu, která se nachází v osmnácti metrech nad terénem.

Z rozhledny je nádherný výhled na Údolí Desné, hřeben Jeseníků, Rychlebské hory a masiv Králického Sněžníku. V přízemí rozhledny je útulna pro turisty, kterou lze využít k odpočinku nebo se schovat před nepřízní počasí. (Výška rozhledny: 22 m, GPS souřadnice:  50.0141747N, 17.0130356E, rok výstavby: 2016, otevírací doba: celoročně, parkování: u KKC Rapotín)

informace zdroj: TIC Rapotín

Pro turisty je velmi atraktivní „Naučná stezka Bukovka“. Měří osm a půl kilometru, začíná i končí u rapotínského obecního úřadu. „Stezka zavede ke Švédské kapličce, Skalní krčmě, na Pěticestí a k dalším dvěma zastavením vedoucím k rozhledně. Při zpáteční cestě půjdete přes Samotu a lesní balneo, které nabízí příjemné osvěžení studenou vodou s dvěma káděmi na nohy s různými hloubkami a speciální káď na ruce a předloktí,“ zve k zajímavé procházce Markéta Biková z TIC Rapotín, která upřesnila: „Můžete si vyzkoušet chůzi na boso po kamínkách různých tvarů a velikostí. Informační panely na stezce Vás seznámí s místními zajímavostmi a získáte instrukce k severské chůzi“

Celý okruh naučné stezky je značený žlutou turistickou značkou. V TIC Rapotín si můžete zapůjčit speciální hole pro Nordic Walking i s instruktáží.

Na rozhledně Bukovce je nově umístěn mincovní dalekohled. „Po vhození deseti korun se návštěvníkům rozhledny na dvě minuty naskytne možnost pozorovat celé Jeseníky z jiné perspektivy,“ přibližuje novinku Markéta Biková.

Bukovka - mincovní dalekohled zdroj foto: TIC Rapotín

Dalekohled je upevněn na otočném rameni, je možné ho směrovat dle vlastního zájmu.  „Vházejí se do něj mince v hodnotě 5, 10 nebo 20 korun. Dalekohled bude na rozhledně celoročně,“ doplnila pozvánku pracovnice TIC Rapotín. 

Autor: red., M. Biková, S. Adoltová

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.