Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 20. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Děti se mohou letos v Šumperku protančit létem

19.05.2019 - Děti se mohou letos v Šumperku protančit létem -...

Počasí

20.05.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 15 - Přeháňky-Déšť

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Z rozhledny Bukovky můžete pozorovat celé Jeseníky

11. října 2018 - 11:26

Zpět na seznam článků

Nově je zde umístěn mincovní dalekohled

Na samém vrcholu Bukového kopce, v nadmořské výšce 625 m n. m. stojí rozhledna Bukovka. Po zdolání sto jedenácti schodů se dostanete na vyhlídkovou plošinu, která se nachází v osmnácti metrech nad terénem.

Z rozhledny je nádherný výhled na Údolí Desné, hřeben Jeseníků, Rychlebské hory a masiv Králického Sněžníku. V přízemí rozhledny je útulna pro turisty, kterou lze využít k odpočinku nebo se schovat před nepřízní počasí. (Výška rozhledny: 22 m, GPS souřadnice:  50.0141747N, 17.0130356E, rok výstavby: 2016, otevírací doba: celoročně, parkování: u KKC Rapotín)

informace zdroj: TIC Rapotín

Pro turisty je velmi atraktivní „Naučná stezka Bukovka“. Měří osm a půl kilometru, začíná i končí u rapotínského obecního úřadu. „Stezka zavede ke Švédské kapličce, Skalní krčmě, na Pěticestí a k dalším dvěma zastavením vedoucím k rozhledně. Při zpáteční cestě půjdete přes Samotu a lesní balneo, které nabízí příjemné osvěžení studenou vodou s dvěma káděmi na nohy s různými hloubkami a speciální káď na ruce a předloktí,“ zve k zajímavé procházce Markéta Biková z TIC Rapotín, která upřesnila: „Můžete si vyzkoušet chůzi na boso po kamínkách různých tvarů a velikostí. Informační panely na stezce Vás seznámí s místními zajímavostmi a získáte instrukce k severské chůzi“

Celý okruh naučné stezky je značený žlutou turistickou značkou. V TIC Rapotín si můžete zapůjčit speciální hole pro Nordic Walking i s instruktáží.

Na rozhledně Bukovce je nově umístěn mincovní dalekohled. „Po vhození deseti korun se návštěvníkům rozhledny na dvě minuty naskytne možnost pozorovat celé Jeseníky z jiné perspektivy,“ přibližuje novinku Markéta Biková.

Bukovka - mincovní dalekohled zdroj foto: TIC Rapotín

Dalekohled je upevněn na otočném rameni, je možné ho směrovat dle vlastního zájmu.  „Vházejí se do něj mince v hodnotě 5, 10 nebo 20 korun. Dalekohled bude na rozhledně celoročně,“ doplnila pozvánku pracovnice TIC Rapotín. 

Autor: red., M. Biková, S. Adoltová

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.