Za bouřlivé atmosféry Draci porazili Rytíře 3:2

08. října 2014 - 21:46

Salith Šumperk vs Rytíři Kladno

Salith Šumperk vs Rytíři Kladno foto:sumpersko.net

Ve středu 8. října šumperští hokejisté ukončili sérii porážek cenným vítězstvím, na svém ledě v bouřlivé atmosféře vytvořené půl druhou tisícovkou domácích fanoušků porazili Kladno 3:2!

Důležitým krokem za výhrou se pak ukázala první třetina, kdy ve 13. minutě otevřel skóre Karel Plášek. Zkušený forvard prostřelil o 23 let mladšího brankáře Daniela Vladaře. Šumperk do konce utkání náskok nepustil, byť Rytíři prokázali kvality a nepříjemně se tlačili za vyrovnáním! FOTOGALERIE Šumperk vs Kladno I.

Podrobnosti:Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1.

Branky a nahrávky: 14. Plášek (Vávra), 15. Haas (Velecký, Holík), 35. Žalčík (Gewiese, Moskal). Rozhodčí: Šutara - Svoboda, Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1580. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Šumperk: Koutský – Holík, Drtil, Gewiese, Sedlák, Starý, Novotný, Slavík – Velecký, Berger, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Plášek, Brunec – Vrdlovec, Vachutka

Kladno: Vladař – Růžička, Kolářík, Kehar, Bunda, Chalupa, Kania, Zajíc – Hořava, Dalecký, Rudovský – Tenkrát, Melka, Eberle – Redlich, Pitule, Havlíček – Lukáč, Strnad

FOTOGALERIE: Šumperk vs Kladno II.

Draci na domácím ledě přivítali loňského účastníka nejvyšší tuzemské soutěže Rytíře Kladno.

Oba celky zahájily důležitý duel pozvolna. První vážnější situaci nabídla rána z dálky v podání Tomáše Sedláka. Úspěšný byl Karel Plášek, který zahájil dračí výhru na 1:0. Neuplynuly ani necelé dvě minuty a Salith unikl do vedení o dva góly. Během 15“ překvapil kladenskou obranou podobnou akcí té Pláškové Marek Haas a upravil stav na 2:0.

Hostující Rytíři se usilovně snažili vylepšit stav duelu.  Na začátku druhé třetiny se podařilo Lukáši Chalupovi snížit na 2:1. Ve druhé třetině upravil Lukáš Žálčík, při klasické přesilové hře, na 3:1. Také před začátkem závěrečného dějství si odnášeli domácí hráči vedení dvou branek do kabiny.

Rozruch na šumperském zimním stadiónu dokázal způsobit až v průběhu 54. minuty ostřílený mazák kladenských Rytířů Petr Tenkrát, jehož kotouč sotva doklouzal do sítě, ale gól platil – 3:2.

V závěru utkání hosté sice odvolali brankáře a riskovali v šesti mužích v poli, avšak těsně před koncem je zastavil faul Tomáše Pituleho. Odzvoněním konce šedesáté minuty znamenalo pro Salith Šumperk zisk tří bodů, který celek posune v tabulce směrem nahoru!

Jágrovo Kladno se přidává k těm, kdo odjíždí ze Šumperka poraženo družinou pod vedením Radka Kučery.

Autor: red.,h.s., foto: sumpersko.net

Salith Šumperk vs Rytíři Kladno    foto:sumpersko.net