Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 19. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Rejcharticích se opět staví andělská letka

19.07.2019 - V Rejcharticích se opět staví andělská letka -...

Počasí

19.07.2019 - Pátek

Teplota: 26 / 14 - Zataženo

20.07.2019 - Sobota

Teplota: 30 / 15 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Za hazard bez povolení hrozí až padesátimilionová pokuta

29. ledna 2018 - 15:01

Zpět na seznam článků

Skončila platnost některých rozhodnutí o povolení vydaných ministerstvem financí nebo obecními úřady

Za hazard bez povolení hrozí až padesátimilionová pokuta

ilustrační snímek zdroj foto: GŘC

​Celní správa České republiky působí od loňského ledna jako dozorový orgán v oblasti provozování hazardních her. Tato kompetence celní správě náleží na základě zákona o hazardních hrách.

K 1. lednu skončila platnost některých rozhodnutí o povolení vydaných ministerstvem financí nebo obecními úřady. „Nejčastěji se jedná o povolení k provozování výherních hracích přístrojů, tedy nejstarších technických zařízení v tzv. zvláštním provozním režimu – v restauracích a podobných zařízeních,“ uvedla tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová.

Celní úřady budou skutečný stav v těchto provozovnách aktuálně ověřovat. „Z tohoto důvodu někteří provozovatelé hazardních her nově provozují technickou hru v souladu se základním povolením a povolením k umístění herního prostoru dle zákona o hazardních hrách,“ uvedla mluvčí.

Generální ředitelství cel upozorňuje na ustanovení zákona o hazardních hrách, které stanoví zákaz výskytu nepovolených technických zařízení v herním prostoru. „Pokud bude takový přístroj (i vypnutý) v herním prostoru umístěný, bude celním úřadem zadržen a provozovateli může být ve správním řízení uložena pokuta až do výše tří milionu korun. Jestliže technické zařízení bude provozováno v prostoru bez příslušného povolení, může pokuta dosáhnout výše padesát milionů korun, nebo s ohledem na další skutečnosti (umístění, počet a jiné) bude policejní orgán celní správy prověřovat, zda nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu podle trestního zákoníku,“ upozorňuje Hana Prudičová.

Autor: red., m.f., - GŘC

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: GŘC

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.