Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 22. května 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Studenti z Jeseníku postavili Národní knihovnu České republiky

22.05.2018 - Studenti z Jeseníku postavili Národní knihovnu České...

Počasí

prehanky-dest

22.05.2018 - Úterý

Teplota: 20 / 8 - Přeháňky-Déšť

prehanky-dest

23.05.2018 - Středa

Teplota: 20 / 12 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Za hazard bez povolení hrozí až padesátimilionová pokuta

29. ledna 2018 - 15:01

Zpět na seznam článků

Skončila platnost některých rozhodnutí o povolení vydaných ministerstvem financí nebo obecními úřady

Za hazard bez povolení hrozí až padesátimilionová pokuta

ilustrační snímek zdroj foto: GŘC

​Celní správa České republiky působí od loňského ledna jako dozorový orgán v oblasti provozování hazardních her. Tato kompetence celní správě náleží na základě zákona o hazardních hrách.

K 1. lednu skončila platnost některých rozhodnutí o povolení vydaných ministerstvem financí nebo obecními úřady. „Nejčastěji se jedná o povolení k provozování výherních hracích přístrojů, tedy nejstarších technických zařízení v tzv. zvláštním provozním režimu – v restauracích a podobných zařízeních,“ uvedla tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová.

Celní úřady budou skutečný stav v těchto provozovnách aktuálně ověřovat. „Z tohoto důvodu někteří provozovatelé hazardních her nově provozují technickou hru v souladu se základním povolením a povolením k umístění herního prostoru dle zákona o hazardních hrách,“ uvedla mluvčí.

Generální ředitelství cel upozorňuje na ustanovení zákona o hazardních hrách, které stanoví zákaz výskytu nepovolených technických zařízení v herním prostoru. „Pokud bude takový přístroj (i vypnutý) v herním prostoru umístěný, bude celním úřadem zadržen a provozovateli může být ve správním řízení uložena pokuta až do výše tří milionu korun. Jestliže technické zařízení bude provozováno v prostoru bez příslušného povolení, může pokuta dosáhnout výše padesát milionů korun, nebo s ohledem na další skutečnosti (umístění, počet a jiné) bude policejní orgán celní správy prověřovat, zda nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu podle trestního zákoníku,“ upozorňuje Hana Prudičová.

Autor: red., m.f., - GŘC

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: GŘC

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.