Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 11. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Koncert Zvuky 21. století“

10.08.2020 - „Koncert Zvuky 21. století“ - Netradiční hudební...

Počasí

11.08.2020 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

12.08.2020 - Středa

Teplota: 28 / 16 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Za „klasické předváděčky“ uložila inspekce přes 22 milionů na pokutách

16. února 2018 - 11:12

Zpět na seznam článků

Šmejdi se přesouvají na internet

Za „klasické předváděčky“ uložila inspekce přes 22 milionů na pokutách

ilustrační snímek zdroj: čoi

Výsledky kontrol provedených v uplynulém roce potvrdily, že klasické předváděcí akce jsou na ústupu. K porušení zákona došlo u devětadvaceti procent všech kontrolovaných předváděcích akcí v loňském roce. Oproti předloňskému roku je to výrazné zlepšení, tehdy totiž zjistila inspekce porušení zákona u šestasedmdesáti procent předváděcích akcí.

Nekalé a agresivní praktiky šmejdů se však přesouvají do internetového obchodování nebo nabídek po telefonu. „Dobrou zprávou pro spotřebitele je, že Česká obchodní inspekce zaznamenala v minulém roce pokles pořádání klasických předváděcích akcí. Přestože došlo k výraznému omezení konání těchto akcí, budou kontroly pokračovat i v letošním roce, jelikož obětmi jsou převážně senioři,“ říká ředitel Mojmír Bezecný.

Česká obchodní inspekce uskutečnila vloni přes sto kontrol. „Vedle odhalování nekalých obchodních praktik, včetně praktik agresivních, věnovali inspektoři pozornost plnění oznamovací povinnosti, dodržování zákazu přijetí plnění odpovídajícímu kupní ceně výrobku nebo služby anebo její části před uplynutím sedmi denní lhůty od uzavření smlouvy,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

To že klesá počet tradičních předváděcích akcí, je patrné i z počtu podání spotřebitelů, kdy v roce 2016 jich bylo České obchodní inspekci zasláno přes dvě stě osmdesát, v uplynulém roce pouze jednapadesát.

přehled zdroj: čoi

Inspekce v loňském roce uložila pokuty v částce převyšující dvaadvacet milionů korun, což je o sedm milionů méně, než v přechozím roce. „Nejvyšší pokuty v celkové výši devět milionů korun byly uloženy společnosti BNM-MEDICAL CZECH SE. Organizátoři akcí z uvedené firmy většinou nedodrželi povinnost řádně pořádání akcí ohlásit. Dále se jednalo o společnost WORM. Té byly uloženy pokuty v celkové výši 4,3 miliony korun, převážně za nekalé obchodní praktiky. Třetí nejvyšší pokuta v celkové výši 1,5 milionu korun byla uložena společnosti CARLES House, převážně za neplnění povinností související s konáním organizovaných akcí,“ informoval mluvčí.  

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.