Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mikolas Josef zpíval na Šumpersku

23.08.2019 - Mikolas Josef zpíval na Šumpersku - Překvapení ke...

Počasí

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

25.08.2019 - Neděle

Teplota: 30 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Za měsíc startuje seriál horských běhů a trekingu! Poprvé na Vysočině!

29. března 2019 - 07:59

Zpět na seznam článků

Horská výzva vstupuje do devátého ročníku

Za měsíc startuje seriál horských běhů a trekingu! Poprvé na Vysočině!

ilustrační snímek zdroj foto: archiv P. Pátek PatRESS.cz

Přesně měsíc zbývá do startu devátého ročníku RP – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských běhů a trekingu začíná historicky poprvé na Vysočině. Premiérový start je přichystán 27. dubna v Novém Městě na Moravě ve věhlasné Vysočina aréně.

Úvodní zastávka sedmidílného seriálu je však jen bonusovým závodem, kde si běžci budou moci pro začátek prověřit svůj fyzický fond. „První zastávku seriálu Horská výzva, která nese oficiální název Geohunter race, má na svědomí David Svozil, jednatel stejnojmenné firmy Geohunter, který je nadšený běžec a účastník několika Horských výzev. Společně jsme se domluvili, že sérii rozšíříme a z Vysočiny uděláme první bonusový závod letošní série, který má běžce za úkol především nakopnout a namotivovat do dalšího dějství seriálu,“ řekl Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point-Horská výzva.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv P. Pátek PatRESS.cz

První závod proto nebude zařazen do celkového ranku, ale hodnocen bude jen jako samostatný podnik. Všechny následující závody, mimo posledního sedmého bonusového na Pálavě, se už budou počítat do celkového hodnocení.

Každá zastávka však nabídne mimořádné zážitky a ukáže nejkrásnější zákoutí českých hor. „I když není závod na Vysočině plnohodnotnou zastávkou, připravena je velmi atraktivní trať. Oproti původnímu plánu jsme ji ještě trochu pozměnili, takže se poběží více po nezpevněném povrchu a běžci si užijí kvalitní terén,“ podotkl Zitta s tím, že trasu pomáhal navrhovat jak výkonný ředitel samotné Vysočina areny Jan Skřička, tak i Mirek Bětík z týmu Geohunter, který se svým bratrem Petrem v loňském roce ovládl celkové pořadí Horské výzvy na trase Short. „Okolí Nového Města na Moravě, odkud pochází jeho žena, zná Mirek velmi dobře, díky čemuž běžce provede zajímavými lokalitami,“ řekl Pavel Zitta.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv P. Pátek PatRESS.cz

Běžci se k závodu mohou přihlásit nyní za výhodnější startovné. Online přihlášky skončí ve středu 10. dubna, ale registrovat se bude možné i na místě od sedmi do půl jedenácté dopoledne. Na programu jsou dvě trasy Long (34 km) a Short (16 km). Běžci se na obě tratě vydají společně s odbitím dvanácté hodiny.

Závod je vypsán jen pro jednotlivce a dogtrekaře.

Autor: red., P. Pátek, foto:P. Pátek PatRESS.cz

Fotogalerie

ilustrační snímek             zdroj foto: archiv P. Pátek PatRESS.cz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.