Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Za podvody s nemocenskými dávkami hrozí i vězení!

13. října 2013 - 14:27

Zpět na seznam článků

Ministerstvo práce a sociálních věcí varuje

Za podvody s nemocenskými dávkami hrozí i vězení!

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Lidé zneužívají dávky nemocenského, které by jim vůbec neměly náležet, nebo navodí situaci, z níž vyplyne nárok na dávku ve větší částce, než by měli správně dostat. Chtějí si zajistit náhradní příjem a získat placené pracovní volno.

To jsou nejčastější důvody, které vedou ke zneužívání systému dávek nemocenského pojištění. Za podvod hrozí i několik let vězení. „V současné době, zřejmě i kvůli ekonomické krizi, zaznamenáváme častější snahy o zneužívání nemocenských dávek. V některých případech se do podvodů zapojují i zaměstnavatelé a lékaři,“ říká ministr práce a sociálních věcí František Koníček. Dotyční se dopouštějí trestného činu podvodu, padělání a pozměnění veřejné listiny. „Dalším způsobem, jak se někteří snaží obohatit sebe nebo svého blízkého a neoprávněně získat prostředky z dávek nemocenského pojištění, je účelové zaměstnávání příbuzných či známých ve vlastní firmě,“ popisuje Jiří Biskup, vrchní ředitel sekce sociálně pojistných systému MPSV.

 „Mezi nejzávažnější podvody odhalené pracovníky patří případ, kdy skupina lidí sjednávala fiktivní pracovní smlouvy buď pouze na základě osobních údajů osob, nebo i za spolupráce s několika obchodními společnostmi, které nevyvíjely žádnou hospodářskou činnost,“ uvádí jeden z příkladů ústřední ředitel České správy sociálního zabezpečení Vilém Kahoun. V tomto případě soud odsoudil celkem jednatřicet lidí. Hlavní organizátorka stráví ve vězení 4,5 roku, ostatní obvinění dostali tresty odnětí svobody v trvání od šesti měsíců do tří let s tím, že výkon trestu se podmíněně odkládá na zkušební dobu čtyřiadvacet měsíců až pět let. Musí též uhradit způsobenou škodu.

Autor: red.,Š. Filipová

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.