Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Za pomoci figurantů inspekce kontroluje nalévání alkoholu mladistvým

26. ledna 2018 - 10:17

Zpět na seznam článků

Při osmi kontrolách zjistila šest porušení

Za pomoci figurantů inspekce kontroluje nalévání alkoholu mladistvým

ilustrační snímek zdroj: čoi

Na závěr loňského roku uskutečnila Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

Při osmi kontrolách zjistila šest případů porušení zákona, kdy prodejci prodávali alkohol osobám mladším osmnácti let. „Jednalo se o vinotéky, ale především o velké potravinové řetězce, kdy například byl alkohol prodán mladistvému figurantovi v supermarketu, přestože potvrdil, že mu není osmnáct let. Stejnou situaci zažili inspektoři v restauraci, kdy byl podání alkohol mladistvému figurantovi, přestože obsluhující personál ujistil, že mu není osmnáct let,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

Používání mladistvých figurantů při kontrolách se inspekci osvědčilo. „Má celou řadu pozitivních ohlasů jak od občanů, rodičů, škol, tak i některých podnikatelů. Rovněž v této oblasti zaznamenala velké množství podnětů od spotřebitelů, které by bez použití mladistvých figurantů bylo velmi obtížné prošetřit,“ informoval mluvčí, který dodal. „V letošním roce bylo za pomoci mladistvých figurantů provedeno v regionu Olomouckého a Moravskoslezského kraje několik desítek kontrol a téměř každá druhá byla s porušením příslušného zákona a mladistvému figurantovi byl alkohol prodán či podán.“

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.