Neděle 23. září 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Mostkovicích vybuchl rodinný dům

23.09.2018 - V Mostkovicích vybuchl rodinný dům - Jedna osoba zemřela

Počasí

obcasny-Déšť

23.09.2018 - Neděle

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Přeháňky-Déšť

24.09.2018 - Pondělí

Teplota: 14 / 5 - Přeháňky-Déšť

Za šumperskou učňovkou vyroste sportovní areál

16. března 2017 - 14:35

Zpět na seznam článků

Škola ve spolupráci s krajem plánuje rozsáhlé investiční akce

Za šumperskou učňovkou vyroste sportovní areál

Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku foto: sumpersko.net

Rozlehlá plocha za hlavní budovou Střední školy železniční, technické a služeb je pro investory lákavým místem. Pozemek je součástí majetku Olomouckého kraje, jenž má plány, jak atraktivní prostor „pod Vyhlídkou“ využít.

Sladit nápady i způsob financování, to byla hlavní témata pracovního setkání představitelů kraje, prvního náměstka hejtmana Olomouckého kraje  Jiřího Zemánka a náměstka pro oblast školství Ladislava Hynka, s pedagogy a vedením školy.

Počtem odloučených pracovišť patří škola mezi nejrozlehlejší zařízení obdobného typu v kraji. „Podáváme pomocnou ruku žákům i rodičům ze znevýhodněného sociálně ekonomického prostředí. I mimo vyučování nabízíme žákům různé výchovně vzdělávací akce, zájmové kroužky. Víme, jak sport, aktivní sportovní vyžití dokáže formovat mladého člověka, dokáže poskytnout smysluplné využití volného času. Travnatý areál za školou vybízí k rekonstrukci, k realizaci moderního sportoviště. Naše škola je největší odbornou školou v Olomouckém kraji a sportoviště, které bude v budoucnu nabízet jak moderní individuální sportování, tak hřiště pro kolektivní hry, bude nanejvýš prospěšné,“ sdělila ředitelka školy Irena Jonová.

Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk - areál za školou zdroj foto: škola

Součástí školy je deset dalších budov. Z větší části se jedná o rekonstruované objekty, přesto je jejich energetická náročnost značná. „Moderní kultivované prostředí potřebné pro rozvoj žáka, by přinesla přístavba v areálu hlavní budovy školy. Byly by vytvořeny moderní dílny, učebny, tedy motivační prostředí pro každého jednotlivce,“ přibližuje výhody investičního záměru ředitelka

Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk - setkání pedagogů s představiteli kraje zdroj foto: škola

Představitelé kraje si  prohlédli dva největší objekty školy přímo ve městě, seznámili se s rozšiřováním odborného pracoviště pro výuku tesařů a zedníků v Rapotíně a vyjádřili připravenost zřizovatele spolupracovat na modernizaci školy. „Soustředit dílny by mělo být jednou z priorit. Jsem rád, že jsme si mohli vše prohlédnout na místě a neřešit věci od stolu“, uvedl po prohlídce školních budov náměstek Hynek.

Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku foto: sumpersko.net

Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku foto: sumpersko.net

Náměstek Zemánek zdůraznil význam šumperské odborné školy, která vznikla sloučením původně čtyř samostatných vzdělávacích institucí a nabízí pestrou paletu vzdělávacích oborů. „Školy vašeho zaměření produkují absolventy, o něž je na trhu práce zájem. Sloučení zajistilo stabilitu a rozvoj školy by měl i v budoucnu pokračovat“, ujistil náměstek Zemánek na setkání s učiteli školy.

Autor: red., I. Jonová

Fotogalerie

Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku    foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

Olomoucký kraj zná vítězku soutěže Babička roku 2018

Olomoucký kraj zná vítězku soutěže Babička roku 2018

Titul získala činorodá Alena Várošová z Mohelnice

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.