Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zabavené padělky putovaly do správných rukou

27. června 2018 - 08:09

Zpět na seznam článků

Děti z ústavu dostaly textilní výrobky jako například bundy, mikiny, svetry, čepice, trika, trenýrky nebo také brýle a opasky.

Zabavené padělky putovaly do správných rukou

ilustrační snímek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny věnovala Výchovnému ústavu ve Žďáru nad Sázavou téměř osm set kusů výrobků, které byly v rámci kontrolní činnosti zabaveny jako padělané zboží.

Regionální inspektorát ČOI pro Jihočeský kraj a Vysočinu předal v polovině měsíce června humanitární dar dětem z Výchovnému ústavu ve Žďáru na Sázavou. Jednalo se o výrobky, které byly v minulém roce kontrolami inspekce zajištěny. „Následně bylo rozhodnuto o jejich propadnutí státu z důvodu, že výrobky porušovaly práva duševního vlastnictví. Jednalo se o padělky známých značek. Dětem z ústavu tak byly předány textilní výrobky jako například bundy, mikiny, svetry, čepice, trika, trenýrky nebo také brýle a opasky,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich. 

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla vloni celkem sto devadesát tři kontrol, při kterých se zaměřila na dodržování zákazu nabídky, skladování nebo prodeje výrobků porušující práva duševního vlastnictví. Při těchto kontrolách bylo zajištěno přes pět tisíc kusů výrobků neoprávněně označených některou ochrannou známkou nebo se jednalo o rozmnoženiny pořízené bez souhlasu majitele autorských práv (CD, DVD). „Zajištěné zboží mělo hodnotu originálů více než třináct milionů korun. Zabavené padělky obvykle čeká likvidace nebo po pravomocném rozhodnutí věnují dětským domovům, kojeneckým ústavům nebo jiným výchovným zařízením,“ upřesnil Jiří Fröhlich.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.