Kostka nos
Rakousko
Kostka zámek
Pátek 10. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy

09.07.2020 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy -...

Počasí

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 29 / 16 - PoloJasno

11.07.2020 - Sobota

Teplota: 18 / 11 - Déšť

občerstení

Zábřeh: Mimořádná pomoc pro osamělé seniory

17. března 2020 - 14:35

Zpět na seznam článků

I osoby v nařízené izolaci a karanténě

Zábřeh: Mimořádná pomoc pro osamělé seniory

ilustrační snímek zdroj: Charita Zábřeh archiv

Vedení města ve spolupráci s Charitou Zábřeh připravilo systém služeb pro osamělé seniory a osoby v nařízené izolaci a karanténě. Díky zaměstnancům a dobrovolníkům Charity bude zajištěn nákup a roznos obědů, potravin a léků do domácností seniorů. Právě senioři a lidé s přidruženým onemocněním jsou jednou z nejohroženějších skupin.

Charita nyní nabízí dopomoc pro ty, kteří nikoho nemají a které stávající nebezpečí koronavirové infekce odřízlo od světa i možností důstojného života. „I přes náročnou situaci způsobenou platnými omezeními i kritickým nedostatkem ochranných pomůcek a dezinfekčních prostředků, Charita kontinuálně pokračuje ve své činnosti, plní své poslání a v první linii se stará o seniory, nemocné, handicapované, umírající, osoby v nouzi a krizi. Jsme připraveni osamělým seniorům zajistit dodávku teplé denní stravy, nákupy potravin a hygieny i vyzvednutí a dovážku léků, aktuálně sbíráme první objednávky,“ uvedl ředitel zábřežské Charity Jiří Karger.

Další informace zájemci najdou na webu https://covid.charitazabreh.cz, objednávky této služby jsou vyřizovány prostřednictvím e-mailu nakupy.seniori@charitazabreh.cz a na telefonním čísle 732 730 527.

Obdobné služby bude Charita poskytovat i pro spoluobčany, kterým byla orgánem ochrany zdraví nařízena domácí karanténa či izolace pro podezření z nákazy případně kontaktu s přímo nakaženým.

Veškerá komunikace probíhá distančně, elektronicky a bezkontaktně. Obědy se platí za odebraný měsíc zpětně na základě předloženého vyúčtování, částka za vyzvednutí a dovážku léků nebo nákupu se platí bezhotovostním bankovním převodem po předání balíčku.

Platba probíhá na speciální transparentní bankovní účet, kde si lze platbu zkontrolovat. Pro dotazy k této službě lze využít e-mail nakupy.karantena@charitazabreh.cz nebo telefon 732 730 527. „Služba Charity Zábřeh jednak pomůže těm seniorům, kteří nemají možnost se obrátit na někoho blízkého a jsou doma z preventivních důvodů, současně je ale odborně cílená i na osoby v povinné zdravotní karanténě, které by neměly vůbec vycházet. Krizový štáb města toto zajištění služeb ze strany Charity v tak náročné době velmi vítá,“ doplnil starosta města a předseda krizového štábu František John

Autor: red., L. Mahdalová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj: Charita Zábřeh archiv

Další články z rubriky

Šestý ročník „Andělária“ začíná 15. července

Šestý ročník „Andělária“ začíná 15. července

Na rejchartickou louku se snesou andělé

Tradiční Letní škola slovanských studií v Olomouci

Tradiční Letní škola slovanských studií v Olomouci

Letos se budou česky učit převážně zájemci z EU

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.