Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jazz bude znít Zábřehem

20.09.2019 - Jazz bude znít Zábřehem - Laura a její tygři, Felix...

Počasí

20.09.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 4 - Oblačno

21.09.2019 - Sobota

Teplota: 16 / 6 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh buduje park Knížecí sady

11. června 2019 - 11:12

Zpět na seznam článků

Do výsadby zeleně město plánuje zapojit také veřejnost

Zábřeh buduje park Knížecí sady

Knížecí sady zdroj foto: muz

Další etapa založení unikátního parku Knížecí sady v hodnotě přes čtyři miliony korun byla zahájena začátkem června. Během čtyř měsíců bude na louce u Oborníka vybudována in-line dráha, parkové cesty a nové veřejné osvětlení. Součástí projektu navazujícího na alej na hrázi je komplexní řešení areálu tak, aby mohl být využíván všemi věkovými skupinami k rekreaci, pobytu v přírodě i sportu.

Prostor parku bude rozčleněn do pěti tematických celků, které jsou propojeny sítí cest a pěšin. Ideovým záměrem navržené koncepce je pobídka pro uživatele, aby si nový park užili všemi smysly. Proto zde vznikly okruhy inspirované lidskými smysly: chutí, zrakem, čichem, sluchem a hmatem. „Na stavební práce v letošním roce naváže v návaznosti na přidělení dotace výsadba zeleně. Výsadba byla původně plánovaná krátce po terénních úpravách, z důvodu dotačních podmínek jsme ale dvě další etapy rozdělili a na samotné založení parku plánujeme využít dotace Operačního programu Životní prostředí,“ vysvětlil starosta František John.

Knížecí sady zdroj foto: muz

Tři kopce mají za cíl vytvořit zajímavý krajinářsko-architektonický prvek, který našel inspiraci v historické zahradní architektuře. „Na Moravě se s tímto prvkem v podobě jahodových kopečků setkáváme například v Květné zahradě v Kroměříži, památce UNESCO. Chtěli jsme také poblíž centra a v dostupnosti mateřských škol vybudovat místo, kde by děti mohly v zimě bezpečně bobovat a sáňkovat,“ popsal význam terénních úprav starosta František John.

Knížecí sady zdroj foto: muz

Záměr počítá s uplatněním vody, které se v blízkosti rybníků a středověkého náhonu nabízí, a to prostřednictvím tůně a rybničního vodotrysku. Park bude vybaven také mobiliářem a uměleckými díly.

Autor: red., L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Knížecí sady            zdroj foto: muz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.