Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh má další moderní hřiště

25. října 2018 - 09:52

Zpět na seznam článků

Vzniklo u třetí základní školy

Zábřeh má další moderní hřiště

Zábřeh má další moderní hřiště zdroj foto: muz

Město Zábřeh pokračuje v budování moderní a snadno dostupné infrastruktury pro sport a aktivní trávení volného času. Na podzim loňského roku bylo slavnostně otevřeno nové hřiště u II. Základní školy Zábřeh. Třetí základní škola se rekonstrukce hřiště dočkala letos.

Zábřeh má další moderní hřiště zdroj foto: muz

Práce byly zahájeny na konci září letošního roku a úprava plochy zabrala firmě Sportovní podlahy Zlín jeden měsíc. Stávající víceúčelové asfaltové hřiště školy bylo pokryto tartanový povrchem. „Jsem rád, že se podařilo hřiště ještě v letošním roce zrekonstruovat. Položení umělého povrchu je prvním krokem k celkové úpravě sportovního areálu školy,“ uvedl ředitel školy Miloš Lachnit.

Zábřeh má další moderní hřiště zdroj foto: muz

Na ploše o rozměru 26,4 krát 28,9 jsou vyznačena dvě volejbalová hřiště, jedno centrální basketbalové hřiště a hřiště nohejbalové. Celková výše investice byla jeden milion a čtyř i sta tisíc korun vč. DPH. „V dalších letech počítáme s dobudováním celého sportovního areálu školy, kde je mimo jiné počítáno s rozběhovou dráhou, doskočištěm a také se sportovním víceúčelovým hřištěm s travnatým povrchem,“ dodal starosta František John. 

Zábřeh má další moderní hřiště - původní stav zdroj foto: muz

Novou podobu získalo v průběhu letních prázdnin také veřejné prostranství před školou a plocha školního dvora. V parčíku byly v místech roky vyšlapaných cestiček vybudovány nové chodníky, které uvítali zejména rodiče a děti navštěvující základní uměleckou školu. Tyto venkovní úpravy si z městského rozpočtu vyžádaly jeden milion korun. Částkou čtyři sta padesát tisíc byla pak podpořena rekonstrukce školní kuchyňky a přilehlých prostor.

Autor: red., muz - L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Zábřeh má další moderní hřiště     zdroj foto: muz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.