Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 19. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli první!

19.04.2018 - Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli...

Počasí

skorojasno

19.04.2018 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

skorojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh má schválený rozpočet

16. prosince 2017 - 08:45

Zpět na seznam článků

Na rok 2018

Zábřeh má schválený rozpočet

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Zastupitelé města Zábřeha na svém posledním jednání v letošním roce dne 13. prosince odsouhlasili rozpočet na rok nadcházející rok.

Rozpočet je navržen jako schodkový, saldo 134 mil. korun je kryté ze zůstatků minulých let. „Vytváření finančních zdrojů pro realizaci projektových úkolů je součástí dlouhodobé strategie města, finanční prostředky nahospodařené v minulých letech tak máme nachystány k zapojení do investic, které pečlivě vybíráme podle řady kritérií. Zůstatky města nahospodařené v minulých letech byly na konci roku 2016 celkem 250 mil. korun, tato částka dokonce převyšuje celoroční příjmy,“ sdělil při projednávání rozpočtu v zastupitelstvu starosta Zábřeha František John.

Oproti alternativě ve schvalování rozpočtu až po uzavření letošního roku a dočasného řešení rozpočtovým provizoriem volí Zábřeh tradičně schvalování rozpočtu již v prosinci s tím, že po uzavření letošního roku, až bude zřejmé skutečné plnění uplynulého roku, se rozpočet bude aktualizovat. Skutečné plnění roku pak dá možnost zajištění financí na další projektové úkoly v rámci rozpočtové změny. Město tak může pokračovat v přípravě projektů, výběrových řízení či reagovat na dotační výzvy. Právě stoprocentní zajištění financí je pro výběrová řízení podmínkou, dotace jsou totiž většinou vypláceny zpětně.

přehled zdroj: muz

Důležitou součástí rozpočtu jsou výdaje na projektové úkoly. Největší investicí je zateplení Základní školy Boženy Němcové, které má stát celkem 45 mil. korun, na akci se letos podařilo získat dotaci.

Z letošního roku se spolu s financemi přesouvá záměr vybudovat cyklostezku do Leštiny, úseku na zábřežském katastru, v objemu 11,5 mil. korun. Projektový úkol v hodnotě 13 mil. korun řeší vybudování bezbariérového přístupu a rekonstrukci učeben na Základní škole Školská. Částka 7,5 mil. korun je připravena na rekonstrukci kuželny, za 5 mil. korun chce město dostavět foyer zábřežského kulturního domu.

Na vybudování parkoviště u nádraží je vyčleněna částka 13 mil. korun, na rekonstrukce chodníků a komunikací 10 mil. korun. „U projektových úkolů, kde se předpokládá využití dotací, musí být v rozpočtu z důvodu předfinancování celková částka vyčleněná z prostředků města, vlastní realizace je pak podmíněna přiznáním dotací,“ doplnil starosta.

Autor: red. L. Mahdalová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.