Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je před dokončením

29.05.2020 - Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 8 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh navýšil výdaje do investic na 166 milionů korun

04. března 2019 - 20:02

Zpět na seznam článků

Oproti plánu se navyšují o 46 milionů korun

Zábřeh navýšil výdaje do investic na 166 milionů korun

Zábřeh - rekonstrukce kulturního domu zdroj: muz

Zastupitelstvo města Zábřeh na svém prvním zasedání v letošním roce odsouhlasilo první rozpočtovou změnu roku 2019, kterou se významně navýšily výdaje do investic.

Zastupitelé schvalují rozpočet města tradičně již v prosinci, podle výsledku ukončeného roku a z toho vyplývajících finančních možností pak aktualizuje svůj rozpočet první rozpočtovou změnou. První rozpočtová změna navýšila prostředky města směřované do projektových úkolů.

V rozpočtu byly plánované výdaje na investice ve výši sto dvacet milionů korun, odsouhlasením rozpočtové změny se tyto plánované výdaje navyšují o čtyřicet šest milionů korun, tedy na celkovou částku sto šedesát šest milionů korun.

Zábřeh - chodnik kasarna zdroj foto: muz

Finance jsou kryty zůstatky minulých let. „Navýšení se týká projektových úkolů, které byly kryty rozpočtem minulého roku a spolu s pracemi je převádíme do roku letošního. Důvodem je mimo jiné potřeba zajistit finanční prostředky před vypsáním výběrových řízení či víceletá realizace projektů,“ sdělil v komentáři zastupitelům starosta města Zábřeh František John.

Zíbřeh - rekonstrukce komunikací zdroj foto: muz

Rozpočtovou změnou byly v rozpočtu města navýšeny výdaje na řadu projektových úkolů. Částka za rekonstrukci komunikací a chodníků byla navýšena více než o pět milionů korun.

Pro projekt rekonstrukce kulturního domu byla částka navýšena o patnáct milionů korun a na projektový úkol řešení areálu Základní školy Boženy Němcové se přidala částka přesahující jeden milion korun. Na koncepci areálu městského hřbitova bylo pak zapojeno čtyřiadvacet milionů korun.

Autor: red., muz - L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Zábřeh - rekonstrukce kulturního domu      zdroj: muz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.