Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mikolas Josef zpíval na Šumpersku

23.08.2019 - Mikolas Josef zpíval na Šumpersku - Překvapení ke...

Počasí

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

25.08.2019 - Neděle

Teplota: 30 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh opět žije prestižními cyklozávody

27. června 2017 - 23:23

Zpět na seznam článků

Welzlově MTB maratonu startovalo 180 cyklistů

Zábřeh opět žije prestižními cyklozávody

Welzlův MTB maratonu v Zábřehu zdroj foto: Z. David

Sportovně velmi hodnotný a organizačně výtečný den prožili příznivci terénní cyklistiky v sobotu 24. června na stále oblíbenějším Welzlově MTB maratonu v Zábřehu, který již po šesté připravil početný tým zábřežských organizátorů ze spolku Břeh vedeného Pavlem Bruštíkem a Janem Hanuliakem.

Více než 180 cyklistických amatérů i profesionálů z celé České republiky už brzy ráno zaplnilo místní plavecký areál, který se změnil na profesionálně připravené cyklistické depo, včetně divácky zajímavě řešeného startu a cílového dojezdu závodníků.

Po slavnostním startu, kterého se zhostil starosta města František John, vyjel početný peleton závodníků na pětadvacetikilometrový okruh náročné trasy v různorodém terénu Zábřežské vrchoviny. Organizátoři připravili trasy 25 a 50 km pro dospělé, 7 km okruh pro žáky do 15 let a pětisetmetrový okruh pro předškoláky.

Nejlepším závodníkům byly v cíli předány nejen medaile a věcné dary, ale i finanční prémie v celkové hodnotě 27 tisíc korun.

Na maratonské trati 50 km dosáhl mezi muži nejlepšího času Jiří Hudeček (Giant Trans Brdy Team) před Lubomírem Petrušem (Ethic Sport), za nímž jako třetí dojel Jakub Šilar ze Žamberka.

Welzlově MTB maratonu v Zábřehu - muži zdroj foto: web závodu

Mezi ženami zopakovala suverénně své loňské vítězství Denisa Stodůlková z Valašského Meziříčí, na 2. místě dojela Radka Pospíšilová (TS Bohemia Kross Bike Team) před Zuzanou Skalickou (Kellys Bike Ranch Team).

Welzlově MTB maratonu v Zábřehu - ženy zdroj foto: web závodu

Mezi reprezentanty našeho okresu byli nejúspěšnější Vojtěch Bednarský na 8. místě, Tomáš Kechrt na 9. a Robert Navařík na 16. místě.

Na trati 25 km si ceny za vítězství odnesl teprve patnáctiletý Jan Zatloukal (Cyklo Team Kolárna), který dojel s náskokem tří minut před Romanem Kročkem (krossbike.cz) a třetím Jiřím Štěpáníkem (Cyklo Team Kolárna).

Mezi ženami na stejné trati zvítězila Sabina Macháňová z Hranice před Markétou Sládkovou a Michaelou Navrkalovou.

Mezi cyklistickými nadějemi si na trati 7 km nejlépe vedl dvanáctiletý Ondřej Zvědělík z Vrbna pod Pradědem, druhé místo obsadil Lukáš Harlender a třetí Adam Hrdlička.

Mezi dvaceti předškoláky na trati 500 m byla nejmladší závodnicí tříletá Antonie Ella Bruštíková.

Odkaz na výsledky závodu ZDE

Zábřežský MTB maraton se již zabydlel v celorepublikovém cyklistickém kalendáři. „Za možnost jeho uskutečnění patří poděkování nejen organizátorům, ale i mnoha zábřežským firmám a organizacím, které se každoročně partnersky podílejí i na další významné sportovní akci – Welzlově kvadriatlonu, otevřeném mezinárodním mistrovstvím ČR v extrémním kvadriatlonu. Ten odstartuje v poledne 29. července na zábřežského plaveckém areálu a na jeho účastníky čeká pětadvacetikilometrová trať, běh, plavání, kolečkové brusle a jízda na kole,“ zve na další oblíbený sportovní podnik Zdeněk David.

Autor: red., Z. David

Fotogalerie

Welzlův MTB maratonu v Zábřehu                     zdroj foto: Z. David

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.