Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh poprvé pořádá setkání Hanáků

24. září 2014 - 08:36

Zpět na seznam článků

O víkendu město ožije jarmarkem a přehlídkou dechovek

Zábřeh poprvé pořádá setkání Hanáků

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Dvoudenní festival zábavy, poučení, ale i dobrého jídla a pití připravuje Město Zábřeh ve spolupráci se Zábřežskou kulturní a Hanáckým folklorním sdružením na poslední zářijový víkend.

V sobotu 27. září bude Masarykovo náměstí patřit tradičnímu Zábřežskému kulturnímu jarmarku. V neděli 28. září se do Zábřehu sjede přes třicet národopisných souborů, lidových a dechových muzik na 5. setkání Hanáků. „Obě akce budou vyvrcholením oslav 760. výročí první písemné zmínky o našem městě. Setkání Hanáků uspořádáme v Zábřehu, nejsevernějším městě Hané, při této příležitost vůbec poprvé,“ uvedl starosta František John.

Jarmark nabídne tradičně prodej jarmarečního zboží a především bohatý celodenní kulturní program. Aktivity a atrakce pro děti i tvůrčí dílny nabídne dětské scéna domu dětí a mládeže Krasohled. Atrakcí, na podobných akcích nevídanou, se jistě stane desetimetrový bazén s možností vyzkoušet si v něm aquazorbing.

pozvánka

V neděli 28. září ulice města ožijí už od ranních hodin vystoupením dechovkových souborů či průvodem krojovaných účastníků letošního setkání Hanáků. Na dvou pódiích na Masarykově náměstí odstartuje přehlídka hanáckých krojů, vystoupení hanáckých souborů a především Hanácká svajba – velkolepá rekonstrukce nejvýznamnější události v životě Hanáků. Odpolední program na hlavní scéně pak bude patřit cimbálové muzice Bukovinka a Brněnskému rozhlasovému orchestru lidových nástrojů.

V neděli se lidové a dechové muziky představí také v zahradní restauraci Pod Kaštany a v rámci akce Svatováclavský bramborák v Katolickém domě.

Autor: red.,Z.David

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.