Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. června 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Potravinářská inspekce zadržela čínské čaje

20.06.2018 - Potravinářská inspekce zadržela čínské čaje - Byl v...

Počasí

Přeháňky-Déšť

20.06.2018 - Středa

Teplota: 27 / 16 - Přeháňky-Déšť

Přeháňky-Déšť

21.06.2018 - Čtvrtek

Teplota: 29 / 16 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh prozáří nová vánoční výzdoba

07. listopadu 2017 - 21:51

Zpět na seznam článků

Připravuje se již od listopadu

Zábřeh prozáří nová vánoční výzdoba

Zábřeh prozáří nová vánoční výzdoba zdroj foto:muz

Atmosféru blížících se vánočních svátků podpoří v Zábřeze nová vánoční výzdoba. Stávající výzdobu, pořízenou před téměř dvaceti lety, vystřídají moderní světelné prvky a 3D postavy.

Instalaci zahájili pracovníci Technických služeb Zábřeh začátkem listopadu. Nová vánoční výzdoba města bude rozsvícena spolu s vánočním stromem na první adventní neděli 3. prosince. Nová vánoční výzdoba představuje na sto kusů světelných vloček, světelných kabelů a závěsů, které budou instalovány nejen v centru města, ale nově už také na ulice Valová, Československé armády, Komenského či Postřelmovská. O světelné řetězy s FLASH efektem budou doplněny javory na náměstí Osvobození i Masarykově náměstí.

Zábřeh - vánoční výzdoba - vjezd na Masarykovo náměstí zdroj foto: muz stĂ­

Budovu radnice a vjezd na Masarykovo náměstí pak oživí 3D andělští trubači. „V posledních letech se město soustředilo na opravy komunikací po náročné rekonstrukci kanalizace. Vzhledem k tomu, že se nám daří dobře hospodařit a jsme velmi úspěšní v získávání dotací, určitě si občané i město novou výzdobu zaslouží,“ sdělil starosta František John. Stávající prvky vánoční výzdoby budou mít stále své uplatnění v místních částech města.

V loňském roce město v součinnosti se Skautským oddílem Žáby Zábřeh zavedlo tradici společného rozsvěcování živého vánočního stromu u radnice na Masarykově náměstí.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se letos koná na první adventní neděli 3. prosince a program začne už od patnácti hodin. „Děti se mohou těšit na slaměný betlém, výtvarnou dílnu, vánoční tradice, či zimní fotokoutek. Mohou si také přinést přání pro Ježíška nebo ho přímo u stromečku napsat s paní Zimou. Za odměnu dostanou perníček a zábřežské omalovánky nebo pexeso,“ zve na akci tisková mluvčí města Lucie Mahdalová. Ve stejný den bude poprvé rozsvícena i nová vánoční výzdoba města.

Autor: red., muz., zdroj foto: muz

Fotogalerie

 Zábřeh prozáří nová vánoční výzdoba     zdroj foto:muz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.