Pátek 19. října 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letošní Blues Alive ovládne americké blues

19.10.2018 - Letošní Blues Alive ovládne americké blues - Ozdobí jej...

Počasí

Jasno

19.10.2018 - Pátek

Teplota: 19 / 9 - Jasno

obcasny-Déšť

20.10.2018 - Sobota

Teplota: 15 / 6 - obcasny-Déšť

Zábřeh se připojil ke kampani NEPETUJ

29. září 2018 - 07:41

Zpět na seznam článků

V reakci na letní ECO song „Léto bez plastů“

Zábřeh se připojil ke kampani NEPETUJ

Zábřeh se připojil ke kampani NEPETUJ zdroj: muz

Město Zábřeh se zapojilo do kampaně pod názvem NEPETUJ, která vznikla v reakci na letní ECO song „Léto bez plastů“. Cílem kampaně je měnit myšlení lidí ve vztahu k zodpovědnosti za vyprodukovaný odpad, snížit produkci jednorázových PET lahví a zároveň jít ostatním lidem příkladem.

K tomuto počinu přivedli město samotní občané poté, co Zábřeh veřejně prezentoval na sociálních sítích, že radnice nepoužívá obaly. To znamená, že na všechna jednání včetně zastupitelstva a všem návštěvám je podávána voda ve skleněných džbánech.

Smetánky v plastových kelímcích a balený cukr vystřídala porcelánová cukřenka s mléčenkou. „Zákaz používání balené vody byl jedním z mých prvních počinů na zábřežské radnici, kupovala se např. na jednání zastupitelstva, rady, komisí i výborů. Jsem rád, že jde environmentální povědomí dopředu. Každý z nás může ovlivnit to, co po něm zůstane dalším generacím. Nejekologičtější obal je žádný obal,“ uvedl starosta František John.

Zábřeh se připojil ke kampani NEPETUJ zdroj: muz

Pro každého zájemce budou od 15. října na podatelnách městského úřadu přichystány etikety #NEPETUJ, které si lze bezplatně vyzvednout, nalepit na svoji lahev a jít příkladem svému okolí.

 
 

Autor: red., muz - L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Zábřeh se připojil ke kampani NEPETUJ   zdroj: muz

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.