Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře

22.07.2019 - VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře -...

Počasí

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 28 / 18 - Zataženo

24.07.2019 - Středa

Teplota: 30 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh získal Elektrooskara

24. května 2017 - 08:50

Zpět na seznam článků

Za třídění vysloužilého elektra

Zábřeh získal Elektrooskara

Velká Bystřice - předání ocenění zdroj: muz

Město Zábřeh dosáhlo nejlepšího výsledku v soutěži Elektrooskr, pořádanou společností Elektrowin s podporou Olomouckého kraje, ve sběru vyřazených elektrozařízení v kategorii Město nad deset tisíc obyvatel.

Zábřeh zvýšil sběr velkých a malých spotřebičů o pětasedmdesát procent za rok 2016 oproti roku 2015, což představuje 45 942 kg/rok velkých a malých elektronických spotřebičů. „Stále se snažíme o zjednodušení třídění odpadů přibližováním služeb a zkvalitňováním systému odpadového hospodářství pro naše občany ve městě tak, aby třídění odpadů bylo automatickým chováním a součástí života každého občana stejně, jak jsou např.  zvyklí otočit doma kohoutkem a teče z něj voda. Každý by měl pochopit, že bez ochrany životního prostředí to v dnešní době nejde,“ sdělila k odpadovému hospodářství města vedoucí oddělení životního prostředí Květoslava Hýblová.Certifikát zdroj:muz

Ocenění Elektrooskar mohou získat obce za třídění zejména vysloužilých objemných elektrospotřebičů, jako jsou například chladničky a pračky, ale i elektrické nástroje. Možnosti bezplatně odevzdat objemné elektrospotřebiče a elektrické nástroje využili lidé nejvíce v obcích Náklo (kategorie do 2,5 tisíce obyvatel) a Litovel (kategorie 2,5 -10 tisíc obyvatel), kde bylo hodnoceno největší množství zpětně odebraných spotřebičů v tunách za rok.

ocenění zdroj: muz

V kategorii obcí nad 10 tisíc obyvatel byl hodnocen největší procentní nárůst oproti předchozímu roku. Právě zde bylo absolutním vítězem město Zábřeh, kde díky svému uvědomělému přístupu dokázali obyvatelé vytřídit o 75 procent vysloužilého elektra více oproti předchozímu roku. „Je to opravdu velký úspěch a já děkuji občanům Zábřeha za jejich pozitivní přístup k třídění elektrozařízení,“ doplnil starosta František John.

Autor: red., L. Mahdalová

Fotogalerie

Velká Bystřice  - předání ocenění             zdroj: muz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.