Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 17. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Světový den předčasně narozených dětí

16.11.2019 - Světový den předčasně narozených dětí - Oslaví...

Počasí

17.11.2019 - Neděle

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

18.11.2019 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh získal Elektrooskara

24. května 2017 - 08:50

Zpět na seznam článků

Za třídění vysloužilého elektra

Zábřeh získal Elektrooskara

Velká Bystřice - předání ocenění zdroj: muz

Město Zábřeh dosáhlo nejlepšího výsledku v soutěži Elektrooskr, pořádanou společností Elektrowin s podporou Olomouckého kraje, ve sběru vyřazených elektrozařízení v kategorii Město nad deset tisíc obyvatel.

Zábřeh zvýšil sběr velkých a malých spotřebičů o pětasedmdesát procent za rok 2016 oproti roku 2015, což představuje 45 942 kg/rok velkých a malých elektronických spotřebičů. „Stále se snažíme o zjednodušení třídění odpadů přibližováním služeb a zkvalitňováním systému odpadového hospodářství pro naše občany ve městě tak, aby třídění odpadů bylo automatickým chováním a součástí života každého občana stejně, jak jsou např.  zvyklí otočit doma kohoutkem a teče z něj voda. Každý by měl pochopit, že bez ochrany životního prostředí to v dnešní době nejde,“ sdělila k odpadovému hospodářství města vedoucí oddělení životního prostředí Květoslava Hýblová.Certifikát zdroj:muz

Ocenění Elektrooskar mohou získat obce za třídění zejména vysloužilých objemných elektrospotřebičů, jako jsou například chladničky a pračky, ale i elektrické nástroje. Možnosti bezplatně odevzdat objemné elektrospotřebiče a elektrické nástroje využili lidé nejvíce v obcích Náklo (kategorie do 2,5 tisíce obyvatel) a Litovel (kategorie 2,5 -10 tisíc obyvatel), kde bylo hodnoceno největší množství zpětně odebraných spotřebičů v tunách za rok.

ocenění zdroj: muz

V kategorii obcí nad 10 tisíc obyvatel byl hodnocen největší procentní nárůst oproti předchozímu roku. Právě zde bylo absolutním vítězem město Zábřeh, kde díky svému uvědomělému přístupu dokázali obyvatelé vytřídit o 75 procent vysloužilého elektra více oproti předchozímu roku. „Je to opravdu velký úspěch a já děkuji občanům Zábřeha za jejich pozitivní přístup k třídění elektrozařízení,“ doplnil starosta František John.

Autor: red., L. Mahdalová

Fotogalerie

Velká Bystřice  - předání ocenění             zdroj: muz

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.