Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život

20.03.2019 - VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život - Prvním...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežák Pavel Zitta slavil úspěch na pražské akademické půdě

10. listopadu 2015 - 07:19

Zpět na seznam článků

Běžci Rock Point – Horské výzvy byli dekorováni na FF UK Praha

Zábřežák Pavel Zitta slavil úspěch na pražské akademické půdě

ředitel Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta foto: Patrik Pátek

Slavnostní tečku dostal letošní pátý ročník seriálu horských běhů a trekingu dvojic Rock Point – Horská výzva. Po celoroční námaze v horách se ti nejlepší setkali na akademické půdě.

Slavnostní vylášení spojené s 5. ročníkem seriálu horských běhů: foto P. Pátek1

Dekorování vítězů proběhlo na Filozofické fakultě UK v Praze jako součást cestovatelského festivalu Obzory. „Seriál letos slaví své půlkulatiny. Stále se snažíme posouvat jeho úroveň a kvalitu, a i proto jsme letos poprvé připravili samostatné vyhlášení. Zatímco v předchozích letech jsme absolutní vítěze představili současně se závěrečným podnikem, nyní nastal čas, dát celému dekorování nový a patřičný rozměr. Že jsme se sešli v Praze, je vlastně logisticky pro všechny nejschůdnější varianta. Vždyť tu jsou účastníci z celé republiky a filozofická fakulta Karlovy univerzity jen všemu dodá patřičnou vážnost,“ sdělil ředitel seriálu Pavel Zitta.

Slavnostní vylášení spojené s 5. ročníkem seriálu horských běhů: foto P. Pátek1

Na akademické půdě tak pořadatelé vyhlásili šestici kategorií v absolutním pořadí letošního ročníku, tedy trasy Long, Half a Short a k nim kategorii dogtrekingu na jednotlivých tratích.

Absolutními vítězi na nejprestižnější dlouhé trase Long se stala dvojice ze Špindlerova mlýna Zdeněk Kříž a Michal Štantejský. „Byla to především šťastná cesta, protože ze tří závodů se nám podařilo tři bez problémů dokončit, nic si neudělat a zajistit si dostatečný počet bodů na celkové vítězství. Za tím stojí nutná dávka štěstí. Výkonově jsme nebyli špatní. Soupeři nás před sebou hnali v každém závodě, ale štěstí nám přálo hodně. V příští sezóně nás může kdokoli porazit, ale jsme šťastní, že to dopadlo,“ sdělil spokojeně člen zlatého týmu The North Face Zdeněk Kříž, kterého jen doplnil kolega Michal Štantejský: „V cíli jsme byli vždy hodně vyčerpaní. Dali jsme do toho pokaždé úplně všechno.“

Slavnostní vylášení spojené s 5. ročníkem seriálu horských běhů: foto P. Pátek1

Celkové stříbro na Longu však brala dvojice mix z Jablonce nad Nisou Marie Jiřičková s Jardou Jislem. „Pro mě byl těžký momenty vždy, když Maruška byla lepší než já. To jsem musel pořádně zatnout zuby a makat,“ svěřil se Jarda Jisl. „Oba máme rádi hory a tenhle seriál je fantastická možnost, jak si je užít. Sklo za celkové pódium jsme si vysnili loni a teď si strašně vážím toho, že ho fakt máme. Ano, kdyby kluci nedojeli na Šumavu, mohlo z toho být i zlato, ale takhle si víc připadám jako ženská, protože porazit tyhle chlapy by bylo už moc,“ usmála se sympatická Marie Jiřičková.

Slavnostní vylášení spojené s 5. ročníkem seriálu horských běhů: foto P. Pátek1

Velké překvapení na Longu ale zažila absolutní třetí dvojice. Ta celkový bronz vybojovala, aniž by ve kterémkoli závodě stála na stupních vítězů. Třetí pozice i přesto patří litoměřicko-pražskému duu Medaři Tomáši Liscovi a Davidu Kopalovi. „Není v tom žádná logika, že? Díky tomu jsem té zprávě zpočátku ani nechtěl věřit, když mi to David napsal. Nečekali jsme to a díky tomu máme mnohem větší radost,“ usmíval se spokojeně litoměřický strážník Tomáš Lisec, když ho hned doplnil parťák: „To já to měl spočítaný. Do posledního závodu jsme šli s tím, že celkově skončíme nejhůře pátí, ale nakonec jsme třetí a to mě fakt překvapilo,“ netajil radost David Kopal.

Slavnostní vylášení spojené s 5. ročníkem seriálu horských běhů: foto P. Pátek1

Na střední trati Half naopak kralovala dvojice Vzhůru z kopce Jiří Zwielhofer s Ondřejem Teskou. Na nejkratší distanci Short vítězství urvala sestava Victus Martin a Pavel Cvrkalovi. Samostatnou kategorii na jednotlivých tratích tvořila třída dogtreking. Na Longu vyhrál Martin Jiřík, na Halfu Jiří Švancara a na Shortu Zdenka Dušková.

Rock Point – Horská výzva je seriál horských běhů a trekingu, který letos tvořil kvartet zastávek – v dubnu v Jeseníkách, v červnu v Krkonoších, v srpnu v Krušných horách a v říjnu na Šumavě. Do celkového pořadí se dvojicím počítaly tři nejlepší výsledky. „V průběhu celého ročníku jsme sledovali fantastické výkony všech zúčastněných. Nesmírně si vážím toho, jaké výzvy v sobě mnozí dokážou najít a že je náš seriál velkou motivací k pohybu na horách. Jelikož zaznamenávám různé návrhy a tipy na rozšíření. Aktuálně proto jednáme o variantě běhu v Beskydech. Seriál pro rok 2016 už pomalu získává ostřejší podobu a já věřím, že se nám opět podaří ho rozšířit a zase o něco zkvalitnit,“ nastínil plány Pavel Zitta.

Výsledky – Rock Point – Horská výzva 2015 celkově – Long: 1. The North Face Czech Republic (Kříž, Štantejský) 1500, 2. Craft team Jablonec (Jiřičková, Jisl) 1010, 3. Medaři (Lisec, Kopal) 975, 4. BK Kluci z trpaslíka (Schaffer M., Schaffer P.) 955, 5.  Extreme Fetrock Zlín (Hlaváčková, Hlaváč) 890. Half: 1. Vzhůru z kopce (Zwielhofer, Teska) 1125, 2. Pat a Mat (Kolebač, Bártů) 985, 3. Vypelichaní kondoři (Zavadil, Hejtmánek) 980. Short: 1. Victus (Cvrkal M., Cvrkal P.) 835, 2. Pro tvé krásné oči (Černý, Šindelářová) 710, 3. Duo Pírko (Vasková, Homolková) 615. Dog Long: 1. Martin Jiřík 1500, 2. Jaroslav Maixner 1400, 3. Jakub Martinec 1200. Dog Half: 1. Jiří Švancara 1500, 2. Veronika Tuhovčáková 1250, 3. Jan Krabec 1170. Dog Short: 1. Zdenka Dušková 1350, 2. Jaroslava Kadlecová 1350, 3. Michal Marcel 1115.

Autor: red., P. Pátek, foto: P.Pátek

Fotogalerie

ředitel Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta       foto: Patrik Pátek

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.