Zde je místo pro Vaši reklamu
retrogami
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 19. února 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Zábřeha přijede Duo Jamaha

19.02.2019 - Do Zábřeha přijede Duo Jamaha - Hvězdy ze Šlágru

Počasí

Jasno

19.02.2019 - Úterý

Teplota: 8 / 1 - Jasno

Zataženo

20.02.2019 - Středa

Teplota: 8 / 1 - Zataženo

retrogami

Zábřežská Radniční noc zahájí Dny evropského dědictví

05. září 2018 - 13:40

Zpět na seznam článků

K vidění bude také vlajka města či insignie

Zábřežská Radniční noc zahájí Dny evropského dědictví

Zábřežská Radniční noc zahájí Dny evropského dědictví zdroj foto: archiv muz

Společné dědictví, společné hodnoty – takový je letošní podtitul pátého ročníku Radniční noci a Dnů evropského dědictví.

A právě Radniční noc v pátek 14. září v sedmnáct hodin slavnostně zahájí víkend, který každoročně otevírá brány památek. „Budova zámku je jako sídlo městského úřadu běžně přístupná veřejnosti. Už pátým rokem ji mohou při Radniční noci návštěvníci intenzivněji vnímat jako významnou zábřežskou památku s bohatou historií,” zve na akci, která představuje již tradiční setkání zábřežských patriotů všeho věku, starosta města František John.

Zábřežská Radniční noc zahájí Dny evropského dědictví zdroj foto: archiv muz

Nevšední prohlídku radnice znovu doplní zajímavé expozice a bohatý program na nádvoří původního zábřežského hradu. A vzhledem k letošnímu významnému výročí republiky si na své přijdou zejména milovníci historie.

Zábřežská Radniční noc zahájí Dny evropského dědictví zdroj foto: archiv muz

Veřejnosti bude poprvé představena šitá vlajka České republiky, kterou město pořídilo při příležitosti kulatého výročí našeho státu.  „Nebude chybět oblíbená prezentace novodobých i starších projektů, které zůstaly takzvaně v šuplíku. V další místnosti uvidí návštěvníci kroniky a pamětní knihy města Zábřeh. Přímo ve sklepení bude připravena výstava historických fotografií města a neméně zajímavou prezentaci související se svatbami a vítáním občánků si připravila matrika,“ zve na akci tajemnice městského úřadu Jana  Krasulová.  

Zajímavý program bude připraven také na nádvoří. Celým večerem bude provázet zábřežský Moravia big band. Atmosféru večera podpoří několik moto veteránů včetně historické hasičské stříkačky Sboru dobrovolných hasičů Václavov.

Autor: red., muz - L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Zábřežská Radniční noc zahájí Dny evropského dědictví        zdroj foto: archiv muz

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.