Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 10. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy

09.07.2020 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy -...

Počasí

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 29 / 16 - PoloJasno

11.07.2020 - Sobota

Teplota: 18 / 11 - Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežská jednotka dobrovolných hasičů dostala nový velitelský automobil

01. června 2020 - 11:49

Zpět na seznam článků

Byl pořízen z finančních prostředků města

Zábřežská jednotka dobrovolných hasičů dostala nový velitelský automobil

Zábřežská jednotka dobrovolných hasičů dostala nový velitelský automobil zdroj foto:muz

Nového velitelského automobilu se dočkala Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Zábřeh. Původní starší typ automobilu Suzuki Jimny nahradil Ford Ranger. Díky novému vozidlu stoupne akceschopnost, profesionalita a bezpečí zasahujících hasičů.

Nový a speciálně vybavený vůz převzali u hasičské zbrojnice v pátek 29. května dobrovolní hasiči města, zařazení do kategorie jednotka požární ochrany II/1. Jedná se tedy o jednotku s územní působností, jejíž hasební obvod kopíruje správní obvod obce s rozšířenou působností Zábřeh. Zábřežská jednotka byla také v požárním poplachovém plánu Olomouckého kraje předurčena k zásahům u dopravních nehod.

Vozidlo slavnostně uvedl do provozu starosta František John s místostarostou a současně velitelem jednotky Josefem Klimkem. Slavnostní atmosféru podtrhla přítomnost a podpora Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v doprovodu velitele místní stanice Jana Švába.

Zábřeh - předání vozidla zdroj foto:muz

Zábřeh - předání vozidla zdroj foto:muz

Součástí předání automobilu bylo také slavnostní požehnání nového vozu farářem místní Římskokatolické farnosti P. Radkem Maláčem, který také zavzpomínal na své působení u hasičů. „Automobil Ford Ranger poslouží především pro přepravu členů jednotky. Vozidlo bude pomáhat při zajišťování ochrany obyvatel, omezování škod na životním prostředí, při mimořádných událostech a živelních pohromách. Vozidlo je vybaveno základním požárním příslušenstvím a technickými komponenty tak, aby splňovalo předepsané technické podmínky,“ popsal místostarosta a velitel jednotky Josef Klimek.

Zábřeh dlouhodobě podporuje činnost sborů dobrovolných hasičů, které působí na jeho území. Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Zábřeh má v současné době čtrnáct členů. Vedle nového velitelského automobilu Ford Ranger slouží hasičům ještě cisternová automobilová stříkačka DENNIS Rapier.

Autor: red., L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Zábřežská jednotka dobrovolných hasičů dostala nový velitelský automobil   zdroj foto:muz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.