Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. června 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj ukradl v Mohelnici padesát kilo medu

23.06.2018 - Zloděj ukradl v Mohelnici padesát kilo medu - Ze sklepní...

Počasí

obcasny-Déšť

23.06.2018 - Sobota

Teplota: 15 / 6 - obcasny-Déšť

Přeháňky-Déšť

24.06.2018 - Neděle

Teplota: 17 / 8 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežská městská policie informuje

05. března 2018 - 11:42

Zpět na seznam článků

Tiskový servis za únor 2018

Zábřežská městská policie informuje

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Hlídka městské policie byla ve třech případech přivolána ke krádežím v nákupních marketech. Jednalo se o přestupky proti majetku s následným udělením blokových pokut. V sedmi případech hlídka zasahovala u podnapilých osob ležících na veřejných prostranstvích. Téměř ve všech případech se jednalo o osoby bez domova. Strážníci dále provedli dva odchyty volně pobíhajících psů, které převezli na místní útulek. Jeden majitel si následně psa převzal z místního útulku.

MP zaznamenala celkem 328 událostí, za které udělila dvaasedmdesát blokových pokut v částce 16,5 tisíce korun. K dořešení k příslušnému správnímu orgánu bylo předáno osm přestupků a zbývající počet přestupků byl vyřešen napomenutím.

Zajímavé události

2. února - 16:45 hod. - přijato telefonní oznámení, že na ul. Postřelmovská leží na zemi nějaké stříkačky, na místo vyslána hlídka. Hlídka provedla fotodokumentaci a stříkačky sebrala a odvezla k bezpečné likvidaci.

7. února - 14:45 hod. - přijato telefonní oznámení, že na pěší zóně u Billy se povaluje nějaký muž. Výjezd hlídky na místo, kde se nacházel hlídce velmi dobře známí muž, který je v takovém stavu velmi často, nebyl schopen pohybu. Dechovou zkouškou bylo zjištěno 2,33 promile alkoholu v dechu. Na místo přivolána RZS, kdy lékař rozhodl o převozu na protialkoholní stanici Olomouc, kde byl hlídkou následně převezen.

8. února -  8:30 hod. - prověření vyhazování nedovoleného odpadu do kontejnerů na ul. Valová. Pomocí městského kamerového systému byl zjištěn pachatel, kterého následně hlídka kontaktovala. Na žádost hlídky věci z kontejneru vyklidil, dále řešeno na místě blokovou pokutou.

9. února -  23:05 hod. - přijato tel. oznámení, že na ul. Školská někdo ruší noční klid hlasitou hudbou. Po příjezdu hlídky na místo zjištěno, že se oznámení zakládá na pravdě. V jedné z budov hrála z otevřených střešních oken velmi hlasitě hudba a byl slyšet zpěv, křik a hluk. Hlídka na místě pořídila videozáznam, zvonky neoznačeny, po té svítila do střešních oken baterkou, čehož si přestupce všiml, hudbu vypnul a dostavil se za hlídkou. Hlídkou MP byl upozorněn na nevhodné chování, vše po té pochopil.

12. února -  20:44 hod. - přijata telefonní žádost průvodčího z vlaku, který má přijet na nádraží ČD, že má v posledním vagóně problém s jedním cestujícím. Hlídka MP se nacházela zrovna na nádraží ČD u kanceláře výpravčího, který hlídce sdělil, že vlak za malou chvíli zastaví na nástupišti. Po zastavení vlaku průvodčí hlídce popsal muže, kterého opakovaně žádal o předložení jízdenky, ale tento cestující mu ji neukázal. Hlídka se dostavila do vagonu, kde oslovila cestujícího, ten hlídce ukázal neplatnou jízdenku, a proto byl hlídkou z vlaku vykázán.

13. února -  23:05 hod. - přijato telefonní oznámení ostrahy nádraží ČD, že zde mají dvě podnapilé osoby. Výjezd hlídky na místo, kde v čekárně leželi dva muži. Jednalo se o jednoho občana z Ukrajiny a jednoho místního bezdomovce. Hlídkou, byli z místa vykázání.

15. února -  01:13 hod. - přijata krizová SMS, osoba ležící na zemi. Po příjezdu hlídky na místo zjištěno, že dvaaosmdesátiletá paní je po operaci krčku, spadla z postele a její opatrovnice jí nedokázala pomoc. Na místě spolupráce s hasiči, paní položena zpět na postel. 

21. února -  19:58 hod. - přijato telefonní oznámení občana, že na ul. Zahradní skupinka tří osob vzala odpadkový koš a vhodila jej do vozovky, trojici pronásledoval.  Hlídka byla dle jeho pokynů navedena na ul. Za Pivovarem, kde byli zadrženi. Věc řešena na místě blokovou pokutou.

22. února -  19:48 hod. - přijato telefonické oznámení od obsluhy restaurace u Barona Prášila na ul. Olomoucká, že tam má podnapilého pána, který jí tam dělá nepořádek a nechce opustit provozovnu. Po příjezdu hlídky na místo byl oznamovatelkou označen silnější, starší muž v modré bundě, který byl pomočen, na levé straně čela měl menší oděrku.  Hlídka muže vyzvala k prokázání totožnosti, což ihned odmítnul, muži hlídka nabídla součinnost k prokázání totožnosti, což také odmítnul. Hlídka mu tedy sdělila, že pokud neprokáže, nebo alespoň slovně neřekne svoje údaje, bude převezen na PČR ke zjištění totožnosti. Vše stále odmítal, začal být slovně agresivní a začal nadávat a dokonce po strážníkovi máchl rukou. Následně na to byl hlídkou z restaurace vyveden před provozovnu. Hlídka osobu vyzvala k dechové zkoušce, což ihned odmítnul a dále nadával a odcházel směrem k nádraží ČD, kdy po chvíli upadl na zem a zůstal ležet. Hlídka měla podezření na zranění hlavy, proto si na místo přivolala RZS. Po příjezdu RZS na místo byl muž velice vulgární i na její posádku, které taktéž nadával a odmítal jakoukoliv spolupráci. Po prohlídce RZS zjištěno, že zraněn není, že ho do nemocnice není třeba převést a bylo dohodnuto, že přivolají lékaře, který na místě vystaví potvrzení pro převoz do protialkoholní záchytné stanice, protože je v podnapilém stavu, agresivní a je nebezpečný sobě i svému okolí. Následně na to byl hlídkou MP naložen do služebního vozidla a převezen do PZS Olomouc. Tam na vyzvání konečně provedl dechovou zkoušku s výsledkem 1,95 promile alkoholu v dechu.  Celá věc byla následně předána ke správnímu řízení.

Autor: Václav Doubrava - velitel MP,muz

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.