Pondělí 19. listopadu 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hejtmanství zajistí provoz dálkových autobusů, které propojují Hanou s Jesenickem

19.11.2018 - Hejtmanství zajistí provoz dálkových autobusů, které...

Počasí

Zataženo

19.11.2018 - Pondělí

Teplota: 4 / -2 - Zataženo

obcasny-Déšť

20.11.2018 - Úterý

Teplota: 5 / -1 - obcasny-Déšť

Zábřežská městská policie informuje

06. června 2018 - 08:42

Zpět na seznam článků

Tiskový servis za květen 2018

Zábřežská městská policie informuje

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Strážníci zaznamenali celkem 453 událostí, za které udělili 97 blokových pokut v částce osmadvacet a půl tisíce korun. K dořešení k příslušnému správnímu orgánu bylo předáno čtrnáct přestupků a zbývající počet přestupků byl vyřešen napomenutím.

Hlídka městské policie byla v pěti případech přivolána ke krádežím v nákupních marketech. Jednalo se o přestupky proti majetku s následným udělením blokových pokut. V jedenácti  případech hlídka zasahovala u podnapilých osob ležících na veřejných prostranstvích. Téměř ve všech případech se jednalo o osoby bez přístřeší. Strážníci dále provedli šest odchytů volně pobíhajících psů, které převezli na místní útulek, tři majitelé si následně psa z útulku převzali.

Zajímavé události:

Datum: 3. května 19:47 hod. Místo: Olomoucká - přijato tel. oznámení, že v rychlíku, který přijede od Olomouce, se nachází osoba, která kolabuje. Následný výjezd na místo, kde hlídka zjistila, že osoba před průvodčím předstírala náhlou nevolnost z důvodu, že u sebe neměla platný jízdní doklad. Navíc byla pod vlivem alkoholu. Hlídkou byla osoba z vlaku vykázána a její totožnost byla předána průvodčímu. Náhrada za zpoždění bude vymáhána ze strany ČD.

Datum: 12. května 06:05 hod. Místo: 1. máje, Postřelmov - přijato tel. oznámení, že v obci Postřelmov, na ulici 1. máje u objektu OSAPA je v jedné ze zahrádek zaběhlá srna (mladý kolouch). Následný výjezd hlídky na místo, kde se v zahradě nacházel srnec, který byl patrně ochočený. Hlídka nakonec srnce vyprovodila ze zahrady. Následně byl učiněn pokus o odchyt pomocí vodítka, ale srnec začal jančit a následně odběhl na travnatý pozemek mezi tělocvičnu a COOP. Na místo přivolán revírník, který srnce uspal injekcí, následně byl srnec převezen na záchrannou stanici.

Datum: 13. května 20:19 hod. Místo: Wolkerovy sady - přijato tel. oznámení, že v parku u kasáren, mlátí nějaký zfetovaný mladík mladou holku, která řve o pomoc, nyní ji na zemi škrtí. Hlídka ihned vyjela na místo, kde zjistila, jak právě z parku vybíhá mladá dívka, kolem úst měla krev. Hlídka u ní zastavila, posadila jí na zem, ihned přivolána RZS. Z parku vycházel do půl těla vysvlečený hlídce dobře známý muž. Jeden strážník zůstal u zraněné dívky a druhý přistoupil k muži, kterého vyzval k prokázání totožnosti, což neodmítal, uvedl, že má věci v parku. V tom na místo přijela hlídka PČR a celou záležitost si převzala. Zraněná dívka byla odvezena k ošetření do nemocnice. Dle jejich chování a pohybu, pravděpodobně pod vlivem drog.

Datum: 14. května 13:15 hod. Místo: 28. Října - hlídka přijala anonymní oznámení, že na ul. 28. října leží na chodníku podnapilý muž. Výjezd hlídky na místo, kde hlídka na dálku již poznala, že se jedná o problémového občana města. Muž nebyl zraněn, pouze silně podnapilý, neschopen provést dechovou zkoušku. Na místo přivolán lékař ZZS Zábřeh, který rozhodl, že muž je schopen transportu na záchytnou stanici v Olomouci. Proveden převoz osoby, zde již provedena dechová zkouška 2,06 promile alkoholu, celá věc bude následně hlídkou dořešena blokovou pokutou.

Datum: 15. května 08:45 hod. Místo: Rudolfa Pavlů - přijato tel. oznámení od občana, že za plotem jeho zahrady leží uhynulá srna. Hlídka se dostavila na místo, kde oznamovatel ukázal místo, kde se srna nachází. Tel. byl nález ohlášen správci honitby, který se posléze dostavil a srnu odvezl.

Datum: 20.května 13:49 hod. Místo: Kosmonautů - přijato tel. oznámení, že z marketu Billa utekl nějaký mladík bez zaplacení. S oznamovatelkou domluveno, že hlídka přijede a podívá se na záznam z kamer, zda pozná, o koho se jedná. Prodavačka na místě uvedla, že do prodejny přišli dva mladíci a bez tašky prošli prodejnu, pohybovali se v sekci alkoholu a jeden z mladíků prošel s plnou igelitovou taškou s potiskem bez zaplacení za pokladnu. Výše uvedená na něj zavolala, co to máte v tašce, stůjte, ale mladík neuposlechl a odešel. Následně na to přistoupil k pokladně druhý mladík, na dotaz prodavačky, co to mělo znamenat, odpověděl, že ho nezná a koupil si pouze cigarety. Pracovnice marketu dále uvedly, že mladíci tam dosti často chodí nakupovat a podle vidění je znají. Po dohodě hlídka ještě provedla kontrolu v centru města, kdy v 14:30 hod. na nám. Osvobození, přesněji u prodejny Cindy ze služebního vozidla spatřila dva mladíky, kteří přesně odpovídali popisu a postavám, které viděla na kamerovém záznamu. Hlídka u mladíku zastavila a vyzvala je k prokázání totožnosti.  Na dotaz zda byli nakupovat v Bille uvedli, že ano. Jeden z nich uvedl, že byl kupovat cigarety, že nic neudělal a že spěchá, potvrdil tak své jednání dle kamerového záznamu a hlídkou byl poučen o dalším postupu, z místa odešel. Na dotaz druhého mladíka, zda i on zaplatil nákup v igelitové tašce, co měl u sebe, uvedl, že již do prodejny s taškou vešel. Hlídka mu sdělila, že na kamerovém záznamu je, že vešel bez igelitové tašky a že z obchodu odešel s plnou igelitovou taškou bez zaplacení. Hlídka ho tedy vyzvala a převezla služebním vozidlem do marketu Billa, kde mu byl kamerový záznam ukázán. Po zhlédnutí kamerového záznamu uvedl, že ho jeho kamarád navedl. Začal spolupracovat, ukázal a vytáhl z levé kapsy mikiny igelitovou tašku s potiskem, shodnou se záznamem. V tašce měl odcizené věci v celkové hodnotě 610 Kč. Lístek od nákupu neměl. Zboží bylo nepoškozené, tudíž bylo pracovnicí marketu Billa vráceno zpět do prodeje. Vzhledem k tomu, že již dříve tohoto mladíka hlídka řešila a je jí znám, byl seznámen s dalším postupem řešení výše uvedeného přestupku a souhlasil s postoupením do správního řízení.

Datum: 31.května 00:12 hod. Místo: Křížkovského - přijato tel. oznámení, že na ul. Křížkovského dochází k rušení nočního klidu. Ve 00.20 hodin se hlídka dostavila na místo. Zde bylo zjištěno, že na zahrádce herny El Paso sedí skupina šesti osob, která se baví velmi nahlas, což bylo slyšet už z ul. 28. října. Hlídka skupinu oslovila s výzvou, aby se ztišili, že zde dochází k rušení nočního klidu. Kromě jednoho muže všichni uposlechli. Bylo zjištěno, že skupinka byla již napomenuta obsluhou herny. Muž se na hlídku obořil, že si může v restauraci řvát, jak chce, že to není věc "Měšťáků" a že oni si budou dělat, co chtějí. Hlídkou byl znovu upozorněn, že skutečně ruší noční klid a že by měl brát ohled na ostatní. Muž nevhodného jednání nezanechal, proto byl hlídkou vyzván, aby předložil průkaz totožnosti. Muž uvedl, že nic takového u sebe nemá a že nic nepotřebuje. Muž byl vyzván, aby následoval hlídku s tím, že bude předveden ke zjištění totožnosti na PČR Zábřeh. Muž uvedl, že s tím nemá problém. Dozorčí PČR Zábřeh muže vyzval, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu, kdy mu byla naměřena hodnota 1,32 promile. Po té muž ze služebny PČR odešel, kdy při odchodu uvedl, že hlídka MP ještě uvidí. Celá událost byla postoupena do správního řízení.

Datum: 31. května 21:15 hod. Místo: Masarykovo náměstí - hlídka přijala tel. oznámení, že v baru BROOKLYN, na Masarykově náměstí mají problém s podnapilými hosty. Na místě docházelo k fyzické a slovní potyčce mezi barmanem a dvěma hosty. Hlídka je na místě oddělila, aby zabránila dalšímu vzájemnému napadání až do příjezdu hlídky PČR. Jelikož došlo k poškození vybavení provozovny přesahující částku 5000 Kč, byla celá věc předána PČR  k dořešení z podezření z trestného činu.

Datum: 1. června 02:50 hod. Místo: Křížkovského - přijato tel. oznámení občana, že v bytě pod ní je rozsvíceno a je slyšet už asi hodinu volání o pomoc. Výjezd hlídky na místo, kde bylo zjištěno, že v bytě v prvním patře se svítí, na zvonek nikdo nereaguje. Přes otevřené ventilační okénko, bylo slyšet naříkání starší paní. Na místo přivolána HZS, kdy bylo domluveno, že se HZS nejdříve přes žebřík podívá přes okno co se děje. Zjištěno, že se na židli nachází starší paní, která na výzvy nereaguje a stále sténá bolestí. Jelikož byl ohrožen život této osoby, provedla HZS vstup do tohoto bytu přes pootevřené ventilační okénko. Uvnitř se nacházela jednadevadesátiletá letá paní, která oznámila, že spadla a poranila si oblast krku a pravého ramene. Na místo byla přivolána ZS, která zraněnou paní následně převezla k ošetření do nemocnice.

Autor: Václav Doubrava - velitel MP,muz

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.