Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 09. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy

09.07.2020 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy -...

Počasí

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 13 - obcasny-Déšť

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežská městská policie informuje

03. července 2018 - 21:20

Zpět na seznam článků

Tiskový servis za červen

Zábřežská městská policie informuje

Zábřežská městská policie se představila i na akci Den Policie ČR zdroj foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Městské policie Zábřeh zaznamenala 417 událostí, za které udělila jednašedesát blokových pokut v částce přesahující šestnáct tisíc korun. K dořešení k příslušnému správnímu orgánu, bylo předáno deset přestupků a zbývající počet přestupků byl vyřešen napomenutím. Hlídka městské policie, byla v sedmi případech přivolána ke krádežím v nákupních marketech. Jednalo se o přestupky proti majetku s následným udělením blokových pokut. V devíti případech hlídka zasahovala u podnapilých osob ležících na veřejných prostranstvích. Téměř ve všech případech se jednalo o osoby bez přístřeší. Strážníci dále provedli jedenáct odchytů volně pobíhajících psů, které převezli na místní útulek, šest majitelů si následně psa z útulku převzalo.

Zajímavé události:

2. června -  14:40 hod.   Místo: Valová - Věc: Problémový host v restauraci

Přijaté tel. oznámení s žádostí o příjezd do restaurace "U JACKA", kde se má nacházet problémový host, který odmítá zaplatit útratu v částce 288 korun, a zároveň se chová agresivně. Hlídka po příjezdu na místo tohoto hosta na místě vyzvala k prokázání totožnosti. Na výzvy hlídky muž nereagoval a začal hlídce sprostě nadávat. Na další výzvu hlídky reagoval tak, že se zvedl ze židle a chytil se dveří, které nechtěl pustit. Jelikož neuposlechl výzvy hlídky, byly použity donucovací prostředky a následně nasazeny pouta. Poté byl naložen do služebního vozidla a převezen na služebnu PČR ke zjištění totožnosti. Za malou chvíli přijeli na služebnu PČR rovněž jeho rodiče, kteří celý problém urovnali, včetně zaplacení útraty v restauraci.  Hlídka následně jeho chování vyřešila udělením blokové pokuty.

2. června -  22:25 hod.   Místo: Havlíčkova - Věc: Dopravní nehoda

Hlídkou přijata krizová "SMS", že se stala dopravní nehoda. Na místě zjištěno, že motorové vozidlo poškodilo plot rodinného domu, dopravní značku a následně skončilo na střeše na pozemku domu. Dle svědků řídil vozidlo muž, patrně cizinec, oděn do kraťasů, modré tričko a sandále na boso, který z místa dopravní nehody utekl. Ve spolupráci s hlídkou PČR byla provedena kontrola okolí nehody, ale podezřelého muže se nepodařilo najít, proto se hlídka MP vrátila na místo dopravní nehody, kde usměrňovala provoz. Na místo se následně dostavila hlídka DI PČR Šumperk. Během šetření dopravní nehody byl hlídkou MP spatřen muž, který odpovídal popisu řidiče, který z místa utekl, navíc zjištěno, že je krvavě zraněn na nohou. Muž byl zadržen a předán hlídce DI PČR k dalšímu šetření. Jednalo se o třicetiletého letého muže z Ukrajiny, který při orientační dechové zkoušce s výsledkem 2,35 promile alkoholu v dechu. Celá věc se šetří jako podezření z trestného činu.

12. června - 03:50 hod. Místo: Valová - Věc: Spadlý strom na vozidlo

Hlídka přijala tel. oznámení, že na křižovatce ul. Valová - Morávkova se běhen bouřky ulomila velká větev ze stromu a leží, přes celou silnic, čímž brání v provozu. Zároveň větev měla spadnout na zaparkovaný osobní automobil.  Hlídka na místě zjistila, že ulomená větev skutečně spala na zaparkované vozidlo, které výrazně poškodila. Hlídce se podařilo zjistit majitele vozidla, kterého okamžitě vyrozuměla. Na místo dále přivoláni hasiči, kteří pomohli s odstraněním větve.  Věc bude majitelem řešena jako pojistná událost.

14. června -  07:35 hod. - Místo: Mánesova - Věc: Spolupráce s PČR, zadržení pachatele TĆ

Přijata tel. žádost PČR o spolupráci u nalezeného odcizeného vozidla. Hlídka se dostavila na místo, kde ve spolupráci s hlídkami PČR byl zadržen pachatel trestného činu.

 15.červma -  09:24 hod. - Místo: Olomoucká - Věc: Veřejné pohoršení

Přijato tel. oznámení výpravčího ČD, že v železniční stanici Zábřeh se nachází podnapilý a agresivní mladík, který skáče do kolejiště. Na upozornění výpravčího nereaguje a svým jednáním ohrožuje sebe, ale celou železniční dopravu, kdy hrozí, že jej srazí nebo přejede vlaková souprava. Na místo se dostavila hlídka, kdy ve spolupráci s oznamovatelem našla tohoto mladíka. Ten po spatření hlídky bezdůvodně vyskočil z lavičky a rozběhl se proti ní s tím, že se jednoho ze strážníků snažil udeřit. Strážník se úderu vyhnul, ale vzhledem k tomu, že v daný okamžik projížděl kolem nástupiště rychlík a hrozilo, že mladík spadne do kolejiště, tak mladíka strhl na zem. Následovaly hmaty a chvaty s přiložením pout. Hlídka mladíka vyzvala k prokázání totožnosti a k podání vysvětlení k dané situaci. Jednalo se o pětadvacetiletého letého muže z obce Pavlov. Na místo byla přivolána osádka záchranné služby Zábřeh, protože mladík měl krvavé zranění kolen staršího data. Před jejím příjezdem, byla provedena orientační zkouška s výsledkem 2,15 promile alkoholu v dechu. Po ošetření, byl lékařem doporučen převoz na záchytnou stanici Olomouc, což hlídka následně učinila. Hlídka vyřešila přestupek na místě blokovou pokutou.

19. června -  20:07 hod. - Místo: Krumpach - Věc: Zadrženo hledaných osob

Hlídka přijala tel. oznámení od paní, že by chtěla nahlásit ztracenou dceru. Jak bylo později zjištěno od oznamovatelky, dcera je hledanou osobou, jelikož utekla z diagnostického ústavu, kde byla umístěna. Její matka oznamovatelka hlídce sdělila, že má informace, že její dcera se pohybuje někde v okolí sídliště Krumpach. Hlídce se povedlo hledanou osobu na tomto místě zadržet v 23.15 hod. a předat jí na PČR, která jí následně převezla do diagnostického ústavu.

27. června -  07:10 hod. - Místo: Olomoucká - Věc: Trestný čin výtržnictví

Hlídka přijala telefonické oznámení pracovnice oddělení informací marketu KAUFLAND se žádostí o výjezd hlídky na jejich prodejnu, jelikož zde mají nějakého problémového zákazníka. Hlídka se dostavila na místo, kde před prodejnou na hlídku čekal pracovník ostrahy marketu společně se zákazníkem jejich prodejny, kterého měl na záchodě slovně napadnout nadávkami neznámý muž. Ten mu měl vyhrožovat fyzickým napadením, že ho zmlátí a následně ho i polil neznámou tekutinou z láhve sektu. Pracovník ostrahy hlídce sdělil, že jakmile se dozvěděl, co se přihodilo oznamovateli, tak spatřil tohoto muže na autobusové zastávce u marketu Kaufland. Rozhodl se proto jít za ním a oslovil jej s tím, že by se měl aspoň omluvit.  Na to muž zareagoval tak, že mu dal facku a počastoval ho hrubými nadávkami. Shodou okolností hlídku MP před marketem Kaufland oslovili ještě dva mladící, kteří jí oznámili, že jednoho z nich měl napadnout před pár minutami u nádraží ČD, poblíž sochy patrně ten samý muž odpovídající popisu tak, že ho udeřil dvakrát pěstí do obličeje. Dále bylo zjištěno, že muž napadl ještě několik dalších osob. Hlídka MP se dostavila na nádraží ČD, kde muže dle popisu našla na nástupišti a ihned jej zadržela do příjezdu PČR, kterého jin následně předala pro podezření z trestného činu výtržnictví. Jednalo se o šestadvacetiletého letého muže z obce Bohutín, který si nic nepamatoval a byl zjevně pod vlivem nějaké návykové látky.

Autor: Václav Doubrava - velitel MP,muz

Fotogalerie

 Zábřežská městská policie se představila i na akci Den Policie ČR    zdroj foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.