Pátek 07. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

 Czech Tour: Neuman v první desítce druhé etapy

07.08.2020 - Czech Tour: Neuman v první desítce druhé etapy -...

Počasí

07.08.2020 - Pátek

Teplota: 30 / 17 - SkoroJasno

08.08.2020 - Sobota

Teplota: 30 / 16 - Jasno

Zábřežská radnice ocení rozkvetlá okna, balkony i předzahrádky

30. července 2020 - 18:18

Zpět na seznam článků

Třetí ročník soutěže

Zábřežská radnice ocení rozkvetlá okna, balkony i předzahrádky

Nejkrásnější balkon bytového domu Polášková zdroj foto: archiv muz.

Květy všech barev zdobí v letním období předzahrádky, okna, balkony bytových domů i veřejná prostranství. Rozkvetlé záhony, květináče a úprava okolí domů vyžadují velké úsilí, hodně času a značnou trpělivost. Výsledek snažení je pak ale i pro město tou nejlepší vizitkou. Proto již potřetí zábřežská radnice péči o rostliny a zeleň ocení.

Do soutěže o nejkrásnější předzahrádku, balkon a okna se mohou hlásit nejenom občané Zábřeha a místních částí, ale také všichni, kteří mají na území města provozovny, obchody nebo firemní areály. Jedinou podmínkou je, že květinová výsadba musí být viditelná z veřejného prostranství.

ilustrační snímek zdroj: muz

Hodnocena bude květinová a další výzdoba v několika kategoriích: úprava předzahrádky rodinného domu, úprava předzahrádky bytového domu, nejkrásnější okna a květinová výzdoba balkonu, pergoly či terasy a další.

Přihlášku může podat i osoba, která o prostor osobně nepečuje, ale zná jméno dotyčného vlastníka nebo pečovatele zkrášleného prostoru a získá jeho souhlas. „Soutěž pro milovníky květin a nadšené zahrádkáře vstupuje do třetího ročníku. Květinovou úpravou svých nemovitostí se občané podílejí na atraktivním vzhledu našeho města, cílem motivační soutěže je mimo jiné zdůraznit, že jsou tyto aktivity pro veřejnost přínosné,“ uvedl starosta města František John.

Soutěžní fotografie se jménem a adresou mohou občané posílat na e-mail zabrehkve-te@muzabreh.cz (velikost fotografií nesmí přesáhnout 10 MB) nebo poštou na adresu Městský úřad Zábřeh, Masarykovo nám. 510/6, 789 01 Zábřeh, a to do 31. srpna. Vyhlášení výsledků proběhne následně v září.

U plaveckého areálu zdroj foto: muz

Ani radnice nezůstává za pomoci Technických služeb a Střední školy sociální péče a služeb v květinové výzdobě pozadu. Rozkvetly letničkové a trvalkové záhony u plaveckého areálu, u kulturního domu, na nároží ulice Valová, u Wolkerových sadů i u vlakového nádraží. Sloupy veřejného osvět-lení zdobí v centru města truhlíky s muškáty. Ty nechybí tradičně ani na obou budovách městského úřadu.

Autor: red., L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Nejkrásnější balkon bytového domu Polášková   zdroj foto: archiv muz.

Další články z rubriky

ŠumpeRUN hlásí poslední volná místa

ŠumpeRUN hlásí poslední volná místa

Startuje v náhradním termínu v neděli 13. září

Pod návěsem na Zábřežsku se utrhla krajnice

Pod návěsem na Zábřežsku se utrhla krajnice

Havárie se neobešla bez zranění

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.