Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežská základní škola oslavila „čtyřicátiny“

19. října 2018 - 20:44

Zpět na seznam článků

Na sídlišti Severovýchod

Zábřežská základní škola oslavila „čtyřicátiny“

40. výročí otevření Základní školy v Zábřeze na sídlišti Severovýchod zdroj foto: škola

K významným osmičkám letošního roku a 100. výročí založení Československé republiky se právem řadí i 40. výročí otevření Základní školy v Zábřeze na sídlišti Severovýchod. Za čtyři desítky let zažila škola několik přejmenování – od ZŠ Zápotockého, Severovýchod až po dnešní ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh.

Vyvrcholením veškerých příprav, kdy se konaly tradiční akce pro děti i rodiče, včetně akademie ve čtvrtek 11. října v jídelně školy, byl Den otevřených dveří spojen s oslavou kulatých narozenin školy.  V sobotu 13. října navštívili prostory školy i DDM rodiče, návštěvníci, bývalí, současní i budoucí žáci už od desáté hodiny ranní. Vedení školy pozvalo samozřejmě i pedagogy, kteří zde krátce či dlouhodobě působili.

40. výročí otevření Základní školy v Zábřeze na sídlišti Severovýchod zdroj foto: škola

Současní zaměstnanci a učitelé připravili vskutku pestrý program a mnozí hosté byli překvapeni, jaké aktivity škola žákům nabízí a zabezpečuje. V doprovodu hostesek z řad žáků si návštěvníci mohli prohlédnout programování a sestavování legorobotů a konstrukce RC modelů aut, maketu železnice, logické a deskové hry, fyzikální pokusy a mikroskopování.

Kromě technických dovedností škola představila i chovatelství drobných i exotických zvířat a hmyzu. Zajímavá byla i výstava retro pomůcek, mnozí hosté si s úsměvem prohlíželi staré nástěnné tabule, pomůcky do fyziky i letité učebnice.

Za čtyřicet let fungování školy prošlo třídami několik generací žáků. Na chodbách a v učebnách škola vystavila panely s více než sedmnácti sty fotografiemi tříd, učitelských sborů a momentek z nespočetných akcí, sportovních utkání, přednášek a exkurzí. Fotoarchiv je stále aktualizován a všichni návštěvníci s velkým zájmem hledali své portréty, kamarády i učitele.

K vidění byly i vystavené výtvarné práce žáků, keramika, malba, díla různých zájmových kroužků DDM Krasohled. V neposlední řadě se představila i tvorba samotných pedagogů – malby, kresby, batiky, paličkování, šperky, výrobky z pedigu a dřevěné plastiky.

40. výročí otevření Základní školy v Zábřeze na sídlišti Severovýchod zdroj foto: škola

Historie a činnost školy je pevně spjata se sídlištěm Severovýchod, které bylo budováno v 70. letech. Od roku 1978 po rok 2018 tvoří ZŠ A DDM Krasohled v Zábřeze vzdělávací instituci nemalého významu.

Autor: red., Mgr. M. Bahounková Bartášková - ředitelka školy, zdroj foto: škola

Fotogalerie

40. výročí otevření Základní školy v Zábřeze na sídlišti Severovýchod   zdroj foto: škola

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.