Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 09. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 13 - obcasny-Déšť

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežské Léto u zámku

25. června 2020 - 09:46

Zpět na seznam článků

Opět nabídne hity legendárních kapel a úspěšné filmy

Zábřežské Léto u zámku

Zábřežské Léto u zámku 2019 zdroj: archiv z.k.

Také o letošních prázdninách ožije amfiteátr před zábřežským zámkem na Masarykově náměstí pohodovou muzikou a několikrát se promění i v letní filmovou scénu. Na akce pod otevřeným nebem sem Zábřežská kulturní pozve celkem osmkrát, a to vždy ve čtvrtek večer. „Od 9. července až do 27. srpna u zámku nabídneme tři atraktivní koncerty, čtyři filmy, které patřily v posledním období v Zábřehu k nejnavštěvovanějším, a jednu filmovou novinku,“ uvedl Zdeněk David z kulturního domu.

Festival Léto u zámku odstartuje 9. července projekcí divácky velmi úspěšné české komedie Ženy v běhu v hlavních rolích se Zlatou Adamovskou, Terezou Kostkovou, Veronikou Kubařovou a Jenovéfou Bokovou.

Vztahovou komedii se silným hereckým obsazením nabídne „kino pod hvězdami“ ve čtvrtek 16. července. „Snímek Chlap na střídačku, ve kterém exceluji Jiří Langmajer, Ivana Chýlková a Lucie Žáčková, se úspěšně vyhýbá všem stereotypům o ženách, o mužích a také o tom, jak by se měli chovat,“ uvedla k filmu vedoucí kina Retro Věra Smrčková.

Na všechny zásadní hity z hudební dílny Davida Kollera se mohou těšit především příznivci kapely Lucie ve čtvrtek 23. července, kdy do Zábřehu dorazí olomoucká skupina Parní Lucie.

Parní Lucie zdroj foto: z.k.

O týden později zažije Masarykovo náměstí hudební smršť v podání hned dvou souborů: domácí kapely Atom a skupiny The Kredenc, která vznikla jako revival kapely Creedence Clearwater Revival a John Fogerty. „Tohle muzikantské uskupení klade důraz nejen na hudební preciznost, ale i na vizuální stránku a pódiovou show,“ láká na nášup rockové a metalové muziky pod otevřeným nebem Zdeněk David.

V srpnu nabídne Léto u zámku volné pokračování letní komedie z prostředí moravských vinic 3Bobule v hlavních rolích opět s Kryštofem Hádkem, Terezou Ramba a Lukášem Langmajerem, komedii Příliš osobní známost, která spojila herečky Elišku Balzerovou, Tatianu Dykovou a Petru Hřebíčkovou, a také oceňované a hvězdně obsazené komediální drama Vlastníci, jež dokonale funguje, přestože se odehrává v jediné místnosti.

Sérii letních akcí zakončí 27. srpna vystoupení revivalu texaské legendy ZZ TOP plné blues, jižanského rocku a hardrocku.

Koncerty mají začátek vždy ve 20 hodin, letní kino po setmění, v červenci tedy přibližně v 21 hodin. V případě nepříznivého počasí se filmová představení přesunou do kina Retro nebo do kulturního domu.

Autor: red., Z. David, zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

Zábřežské Léto u zámku  2019       zdroj: archiv z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.