Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náboje byly schované za střešním trámem

27.07.2021 - Náboje byly schované za střešním trámem - Nálezce je...

Počasí

27.07.2021 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Oblačno

28.07.2021 - Středa

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežské Léto u zámku

23. června 2021 - 11:54

Zpět na seznam článků

Nabídne šestnáct koncertních a filmových večerů

Zábřežské Léto u zámku

ilustrační snímek zdroj foto: archiv z.k.

Také letos ožije příjemný amfiteátr před zábřežským zámkem na Masarykově náměstí pohodovou muzikou a několikrát se promění i v letní filmovou scénu. Na akce pod otevřeným nebem sem Zábřežská kulturní pozve obyvatele i návštěvníky města během prázdnin každý týden hned dvakrát. „Oproti minulým letům jsme letní kulturní nabídku zdvojnásobili, zájemce tak pozveme na náměstí celkem šestnáctkrát. Čtvrtky jsou, až na jednu výjimku, vyhrazeny pro letní kino, sobotní večery pro koncerty,“ informoval Zdeněk David z kulturního domu.

Sezonu filmových večerů zahájí už 1. července projekce legendárního snímku Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, o týden později bude následovat loňský hit z prostředí moravských vinic 3Bobule, 15. července nabídne program filmového léta hvězdně obsazenou komedii Bábovky a poslední červencový čtvrtek pořadatelé promítnou dánský oscarový snímek Chlast. „Uvedením filmu Okresní přebor chceme vzdát symbolickou poctu absolventu místního gymnázia Miroslavu Krobotovi, který v letošním roce oslaví kulaté životní jubilem,“ poznamenal David.

Koncertní program zábřežského Léta u zámku bude mimořádně nabitý. Odstartuje v sobotu 3. července jedním z prvních veřejných vystoupení postřelmovské kapely Sorbet, o týden později zahraje u zámku největší hity legendární Metallicy její litovelský revival a v polovině měsíce rozezní náměstí šlágry legendy české pop music Michala Davida.

V sobotu 22. července naservíruje příchozím strhující rockovou show domácí Atom a už o dva dny později vystoupí v Zábřehu poprvé zajímavá olomoucká kapela Bluesberg. Červencový koncertní program zakončí akustický rock loňského vítěze talentové soutěže Radia Haná, dívčí trio The Addams Sisters.

Vstupné na koncerty, které budou mít začátek vždy ve dvacet hodin, je dobrovolné, vstupenky do „letňáku“ lze pořídit online na internetu nebo zakoupit až na místě. Začátek každé projekce se bude mírně lišit v závislosti na západu slunce. Všechny akce se uskuteční v souladu s aktuálně platnými opatřeními vlády. „Nejen o nich, ale i o případném přesunu filmové projekce do kina Retro budeme informovat na webových stránkách. U koncertních programů s mokrou variantou, tedy s jejich přeložením do vnitřních prostor, nepočítáme,“ uvedl Zdeněk David.

Autor: red., Z. David, zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.