Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

04.12.2023 - Opilá řidička narazila do údržbového vozu - Kolize se...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežské Retro oslaví dvacetileté jubileum

04. listopadu 2023 - 16:06

Zpět na seznam článků

Koncertem filmové hudby

Zábřežské Retro oslaví dvacetileté jubileum

Zábřežské Retro oslaví dvacetileté jubileum zdroj foto: archiv

V polovině listopadu oslaví zábřežské kino Retro 20 let své existence. Narozeninový večírek v podobě Koncertu filmové hudby zde odstartuje v neděli 12. listopadu v 18 hodin. Vystoupí na něm zábřežský dechový orchestr pod vedením dirigenta Lubomíra Vepřka a za doprovodu zpěváků Elišky Minářové a Petra Ficka.

Společně uvedou koncertní program složený ze známých melodií, které zazněly v legendárních českých i zahraničních filmových hitech, jako jsou Noc na Karlštejně, S tebou mě baví svět, Šakalí léta, Pretty Woman, Hvězdná brána nebo legendární Profesionál. „Dnes Retro slouží nejen pro potřeby filmových projekcí, ale konají se zde mimo jiné i přednášky, divadelní představení, výstavy a také hudební pořady. Proto jsme se rozhodli výročí našeho kina připomenout koncertem filmové hudby, navíc v podání věhlasného domácího orchestru,“ vysvětlil jednatel Zábřežské kulturní Zdeněk David. Ten současně informoval, že koncert je již několik týdnů beznadějně vyprodaný.

„Budova na Farní ulici pochází z roku 1900. Zhruba o století později ji město získalo v dražbě a v průběhu roku 2003 objekt prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Slavnostního stříhání pásky se 13. listopadu ujal herec Josef Somr za asistence tehdejšího starosty Petra Fabiána. Prvními filmy, které kino odehrálo, byl snímek Jaromila Jireše Žert a Menzelovy Ostře sledované vlaky. Kromě pana Somra se tehdy v Zábřehu objevili herci Václav Neckář, Naďa Urbánková nebo Jitka Zelenohorská,“ připomněl samotné počátky kina Retro David.

Autor: red., Z. David

Fotogalerie

Zábřežské Retro oslaví dvacetileté jubileum   zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.