Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hasiči zasahující v Řecku převzali ocenění

26.09.2023 - Hasiči zasahující v Řecku převzali ocenění - Z řad...

Počasí

27.09.2023 - Středa

Teplota: 24 / 13 - SkoroJasno

28.09.2023 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 14 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežský dechový orchestr koncertuje v Šumperku

26. března 2017 - 09:11

Zpět na seznam článků

Oslaví 20. výročí založení

V rámci festivalu Špek pořadatelé připravili opravdovou lahůdku. Dechový orchestr ZUŠ Zábřeh letos slaví 20. výročí založení, proto členové souboru rádi přijali pozvání do Domu kultury v Šumperku, kde vystoupí v neděli 9. dubna od patnácti hodin.

Dechový orchestr Základní umělecké školy Zábřeh založil v dubnu 1997 učitel žesťových nástrojů Lubomír Vepřek, který navázal na tradici mládežnických hudebních těles, jež v Zábřehu sahá až do roku 1969. Veřejnosti se poprvé představil už o dva měsíce později. „Na pódiu tehdy vystoupilo sedmnáct členů. Za dva roky se z malého souboru stal orchestr koncertního typu s pětačtyřiceti členy, v současnosti jej tvoří dokonce bezmála sedmdesát hráčů,“ přiblížila produkční domu kultury Michaela Horáková.

orchestr ZUŠ Zábřeh zdroj foto: DK 

Zpočátku se v jeho repertoáru objevovaly klasické české pochodové skladby, které v současnosti vystřídaly náročnější skladby koncertního charakteru jak od českých, tak zahraničních.

Významnou akcí orchestrálního života bylo natáčení televizního pořadu ...A tuhle znáte. Výsledkem celodenní práce a předchozího několikaměsíčního zkoušení byl záznam koncertu odvysílaný na České televize. „Soubor ze Zábřeha slaví u posluchačů nejen u nás, ale i v zahraničí spoustu úspěchů. Během dvouhodinového koncertu se můžete těšit na známé skladby ve speciálně úpravě,“ uvádí Michaela Horáková.

Vystoupení špičkového orchestru se odehraje v neděli 9. dubna od tří hodin odpoledne ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Vstupné na sezení je v předprodeji za 100 korun, v den akce pak za 130 korun.

Rezervace vstupenek ZDE

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

Žerotínské slavnosti v Bludově

Žerotínské slavnosti v Bludově

Fotek: 85
Přidáno: 22.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.