Zábřežský hasič Jan Keprt závodil na MS v Německu

24. července 2014 - 22:54

Reprezentoval Olomoucký kraj

ilustrační snímek zdroj foto:HZS Ok

V neděli 20. července se konalo v Německém Rothu Mistrovství světa hasičů v dlouhém triatlonu na distancích 3,8 km plavání, 180 km kolo a 42 km běh. Závod byl součástí největšího triatlonu na světě Challenge Roth, kde počet startujících dosahuje 3500 závodníků a atmosféru závodu dělá přes 200 tisíc diváků.  Celý závod doprovázely nepříjemnosti v podobě vedra, dusna, teploty ve stínu dosahovaly až 33 stupňů.

Roth - MS hasičů v dlouhém triatlonu zdroj foto:HZS Ok

Závod v kategorii hasičů dokončilo 46 závodníků a z toho tři z reprezentace HZS České republiky. Nejlépe se z trojice českých reprezentantů vedlo Lukáši Krpcovi z HZS Moravskoslezského kraje,  který mezi hasiči obsadil s časem 08:52:56 druhé místo o pouhé dvě sekundy za Španělem Alonsem Mckernanem. Lukáš zároveň vyhrál celkově Age group M35 z úctyhodného počtu 2218 závodníků.

Jana Keprta z HZS Olomouckého kraje doprovázely na trati cyklistiky technické problémy s řetězem. “Na sedmdesátém kilometru řetěz přerval a musel absolvovat 13 kilometrů do servisní zóny, kde se podařilo kolo opravit. Následně musel ještě nedobrovolně zastavit na 160 km,  kdy vlivem zkráceného řetězu po opravě došlo k jeho zaseknutí,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. I přes skutečnost, že dobrý výsledek byl vlivem techniky ztracený, rozhodl se závod alespoň dokončit a mezi hasiči obsadil 29. místo.

Třetí reprezentant Petr Sladký měl závod po plavání a cyklistice také skvěle rozjetý, bohužel na běžecké části se dostavily žaludeční problémy a zvažoval odstoupení ze závodu. "Nakonec se přemohl a závod dokončil mezi hasiči na 34. místě," informoval mluvčí Hošák.

Autor: red.Z.Hošák

ilustrační snímek               zdroj foto:HZS Ok