Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 22. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v sobotu ráno 2,99 promile

22.02.2020 - Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v...

Počasí

22.02.2020 - Sobota

Teplota: 7 / 1 - Zataženo

23.02.2020 - Neděle

Teplota: 9 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežský hrad obsadí festival hvězd

20. května 2016 - 07:49

Zpět na seznam článků

Festival se koná za podpory Nadace Život umělce.

Zábřežský hrad obsadí festival hvězd

zábřežský hrad obsadí festival hvězd zdroj foto: z.k.

Novinku v podobě několikadenního open air festivalu s názvem Hvězdy na hradě připravila Zábřežská kulturní na měsíc červen. Od středy 8. do neděle 12. června se v prostorách nádvoří bývalého zábřežského hradu, dnes sídla společnosti Talorm, uskuteční série koncertů a také divadelní představení. „Zábřežský hrad zčásti ztratil svou původní podobu a dnes existuje trochu utajeně. Má ovšem výraznou architektonickou i historickou hodnotu a dodnes působí monumentálně. Naším záměrem je zpřístupnit jeho nádvoří veřejnosti ze Zábřeha i okolí,“ vysvětlil Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

zábřežský hrad obsadí festival hvězd zdroj foto: z.k.

Hvězdy na hradě postupně nabídnou koncert skupiny Traband hrající originální směsici folku a rocku, akustický koncert s nejpopulárnějšími skladbami Petra Koláře.

Petr Kolář zdroj foto: z.k.

Recitál zpívajícího právníka Ivo Jahelky, divadelní komedii dell´arte Konec šejků v Čechách v hlavních rolích s Pavlem Liškou a Markem Danielem a na závěr komponovaný pořad klasické hudby, zpěvu a mluveného slova In nomine amoris v podání slavné mezzosopranistky Jany Hrochové, klavíristy Martina Hrocha a herce Jiřího Bartoně. „Vstupenky na festival jsou již v prodeji, v případě divadla a koncertů Ivo Jahelky a Petra Koláře se prodávají na konkrétní místa. Vhodné tedy je zakoupit si vstupenku již nyní s jistotou místenky a navíc za výrazně zvýhodněnou cenu. Není třeba se obávat ani deštivého počasí, pro tento případ bude vždy připraven náhradní prostor, a akce se tedy uskuteční za každého počasí,“ sdělil za pořadatele David.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

zábřežský hrad obsadí festival hvězd         zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.