Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů pro podporu zdraví

18.02.2020 - Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů...

Počasí

19.02.2020 - Středa

Teplota: 7 / 1 - prehanky-Sníh

20.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 6 / 1 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežský jarmark je spojen s farmářskými trhy

04. září 2019 - 09:54

Zpět na seznam článků

Pořadatelé upozorňují na omezení dopravy v době konání akce

Zábřežský jarmark je spojen s farmářskými trhy

Zábřežský jarmark je spojen s farmářskými trhy

Tradiční zábřežská zářijová akce se uskuteční v okolí kulturního domu v sobotu 14. září. Nabídne nejen bohaté občerstvení včetně oblíbeného burčáku a nejrůznější jarmareční zboží, ale také mimořádně pestrý kulturní i doprovodný program.

Tomu bude vévodit EKO scéna s hrami, soutěžemi a kvízy pro malé i velké a opět i s nabídkou tašek na tříděný odpad zdarma. „Letošní novinkou na naší scéně bude akce Tašku za tašku, kdy si příchozí budou moci vyměnit bavlněnou tašku za tašku plátěnou, kterou si navíc budou moci sami vyzdobit,“ uvedl šéf EKO servisu Milan Doubravský. Na zajímavý program a atrakce pro děti se mohou těšit také návštěvníci sousední dětské scény ZŠ a DDM Krasohled i stanoviště 41. přední hlídky Royal Rangers.

Lákavou akci s názvem patnáct let s Evropou připravilo pro dětské i dospělé návštěvníky také místní Městské evropské informační středisko. „Po velmi pozitivních ohlasech zaznamenaných během letošního májového jarmarku jsme do doprovodného programu i toho podzimního zařadili opět výstavu drobného hospodářského zvířectva,“ sdělil David.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Hlavní scénu vedle kulturního domu obsadí už v devět hodin ráno zábřežský dechový orchestr před nedávnem reprezentující v daleké Číně a poté domácí folková a country skupina Pracka.

Zábřežský dechový orchestr reprezentoval na festivalech Číně zdroj foto: ZDO

Po poledni se na pódiu představí nadějní hudebníci z kapely Blackbirds, kteří potěší směsicí francouzského šansonu, popu a jazzu. Odpolední blok bude patřit folklóru, nejprve v podání Zábřežské cimbálové muziky a dětského souboru Moraváček a poté skupiny Folklorica hrající nejen lidové písně, ale i to nejlepší od Čechomoru, Fleretů nebo Vlasty Redla.

O poznání tvrdší muziku přinese podvečerní program s vystoupením revivalu skupiny Nirvana, který je fanoušky považována za nejvíc autentický revival Nirvany u nás i na Slovensku. Jarmareční produkce vyvrcholí po dvacáté hodině hudební a světelnou show s největšími hity britské legendy Pink Floyd. Dění na hlavní scéně doplní svým vystoupením několik mažoretkových a tanečních skupin.

V souvislosti s pořádáním jarmarku dojde už v pátek 13. září k uzavírce prostoru mezi kulturním domem a prodejnou Denali. „Od časných ranních hodin 14. září k úplné uzavírce části ulic ČSA, Postřelmovská a celého náměstí Osvobození. Uzavírka a objížďky budou označeny dopravním značením. Po dobu uzavírky nebude obsluhována autobusová zastávka na náměstí Osvobození, zastávka u polikliniky bude přemístěna na ulici Bezručova,“ upřesnil Zdeněk David.

Autor: red., z.k., zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

Zábřežský jarmark je spojen s farmářskými trhy

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.