Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežský jarmark letos nabídne čtyři scény

08. září 2016 - 19:14

Zpět na seznam článků

Zahajuje v devět hodin ráno o půlnoci

Zábřežský jarmark letos nabídne čtyři scény

ilustrační snímek zdroj foto: z.k.

Pestrou programovou nabídku a možnost příjemného strávení celého dne opět nabídne tradiční Zábřežský kulturní jarmark, který se uskuteční v sobotu 17. září v okolí kulturního domu.

Hlavní scénu vedle kulturního domu obsadí už v devět hodin ráno úspěšný dechový orchestr základní umělecké školy, který v pravé poledne vystřídá alternativní rock kapely Sioux. Odpoledne zazní na pódiu moravské lidové písničky v podání zábřežské cimbálové muziky. Ta pak bude k dobré pohodě a dobrému vínku vyhrávat ještě během přestávek až do podvečerních hodin.

Písničky české popové legendy, skupiny Lucie, zazní z pódia v podání jejího revivalu po patnácté hodině. Následovat bude rock'n'roll kapely Joan Jett & The Blackhearts Tribute a symfonický metal brněnského souboru Alia Tempora.

Hudební produkce letos vyvrcholí večerní diskotékou, která je plánována až do půlnoci. „Program letošního jarmarku bude opravdu bohatý. Kromě řady hudebních a tanečních vystoupení na hlavní scéně nabídneme také EKO scénu na téma recyklace a třídění odpadů, dětskou scénu domu dětí a mládeže Krasohled s řadou stanovišť a loutkovým divadlem.Zatímco na děti čeká spousta atrakcí, her a zábavy, na dospělé návštěvníky bohaté občerstvení, včetně několika druhů čerstvého burčáku z Čejkovic,“ vyjmenoval za pořadatele Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

ilustrační snímek zdroj foto: z.k.

Dění na hlavní scéně doplní svým vystoupením hned několik skupin mažoretek, mezi nimiž nebudou chybět čerstvé mistryně světa, několik tanečních skupin domu dětí a mládeže a další.

Jedním z vrcholů programu bude unikátní ohňová a světelná show účastníků loňské televizní soutěže ČeskoSlovensko má talent, postřelmovské skupiny Postrpoi. „Jednou z novinek letošního jarmarku budou workshopy pro děti i dospělé. Například ve spolupráci s místní firmou Karel Kolomazník jsme připravili hrnčířský kruh, na kterém si budou moct zájemci pod odborným vedením vytočit vlastní výrobek,“ informoval David.

Vědomostní kvíz se spoustou cen nejen pro děti připravilo turistické a informační centrum, bude se týkat zejména památek a zajímavostí Olomouckého kraje. Ten také, spolu s Městem Zábřeh, letošní Zábřežský kulturní jarmark finančně podpořil.

 

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.