Zde je místo pro Vaši reklamu
Pozor děti
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 21. září 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Jeseníku havaroval řidič pod vlivem drog

21.09.2018 - V Jeseníku havaroval řidič pod vlivem drog - Způsobená...

Počasí

obcasny-Déšť

21.09.2018 - Pátek

Teplota: 27 / 12 - obcasny-Déšť

obcasny-Déšť

22.09.2018 - Sobota

Teplota: 17 / 8 - obcasny-Déšť

Rakousko

Zábřežský jarmark se letos uskuteční společně se Dny evropského dědictví

08. září 2018 - 08:05

Zpět na seznam článků

Láká na nákupy, zážitky i památky

Zábřežský jarmark se letos uskuteční společně se Dny evropského dědictví

Letošní Zábřežský kulturní jarmark, který se bude konat v centru města v sobotu 15. září, nabídne hned několik výrazných novinek. „Letos poprvé se uskuteční společně se Dny evropského dědictví, lidé tak budou mít navíc možnost projít si zdarma zpřístupněné památky nebo se zúčastnit doprovodných akcí. Otevřena bude také galerie v Tunklově dvorci a i kino pozve návštěvníky jarmarku na filmy za symbolické vstupné. Nabídka tak bude mimořádně bohatá,“ uvedl Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Zdeněk David zdroj foto: archiv šumpersko.net

Novinkou je rovněž výstava pod otevřeným nebem připomínající sto padesáté výročí narození Eskymo Welzla.

pozvánka z.k.

Oblíbená EKO scéna na náměstí Osvobození, zaměřená tentokrát na elektro odpad, nabídne hry, soutěže a kvízy pro malé i velké a i letos tašky na tříděný odpad zdarma. Na program a atrakce pro děti se mohou těšit návštěvníci dětské scény ZŠ a DDM Krasohled, pro dospělé návštěvníky jarmarku bude určen malý autosalon nebo prezentace zábřežských firem. Po delší odmlce se na jarmarku objeví prezentační stánek a technika městské policie. Zajímavou akci s názvem „Hrajeme si s historií“ připravilo pro dětské návštěvníky také informační centrum.

Hlavní scénu vedle kulturního domu obsadí už v devět hodin ráno zábřežský dechový orchestr a poté litovelská folková kapela Noaco.

dechový orchestr Zábřeh zdroj foto: ZUŠ Zábřeh

Po poledni bude pódium patřit proslulému Old Time Jazz Bandu z Loučné nad Desnou, který vloni oslavil už šedesát let existence. O poznání tvrdší muziku přinese podvečerní program s vystoupením ryze dívčí kapely Kiss Moravian Girls a domácích 4WD, kteří potěší nášupem rockové klasiky.

Old Time Jazz Bandu z Loučné nad Desnou zdroj foto: archiv sumpersko.net

Hudební jarmareční produkce vyvrcholí po dvacáté hodině koncertní show v podání skvělého revivalu kapely Divokej Bill. Dění na hlavní scéně doplní svým vystoupením několik mažoretkových a tanečních skupin, jedním z vrcholů programu bude bike show vítěze českého poháru v trialu Jana Sladkého a závěrečná ohňová show.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Další články z rubriky

Na koncertu duchovní hudby vystoupí pěvecký sbor z Brém

Na koncertu duchovní hudby vystoupí pěvecký sbor z Brém

V zábřežském kostele sv. Bartoloměje

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.