Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v sobotu ráno 2,99 promile

22.02.2020 - Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v...

Počasí

23.02.2020 - Neděle

Teplota: 9 / 7 - obcasny-Déšť

24.02.2020 - Pondělí

Teplota: 5 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežský kulturák nabídne komedii ve slovenštině

22. září 2016 - 06:41

Zpět na seznam článků

Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Bibiana Ondrejková

Zábřežský kulturák nabídne komedii ve slovenštině

Maroš Kramár zdroj foto: z.k.

Podzimní divadelní sezonu zahájí zábřežský kulturní dům ve čtvrtek 29. září uvedením komedie Mandarínková izba. Ta je plná francouzského espritu a šarmu a navíc nabízí zajímavé příběhy lidí v krátkých jednoaktovkách, někdy přímo s detektivním koncem.

Čtyři herci – Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Bibiana Ondrejková – se v nich převtělují do několika postav a osudů. „Každý herec má několik převleků, například Maroš Kramár jich má v průběhu dvou hodin osm. Jedná se tedy o herecky náročnou komedii, která dá vyniknout poctivému divadelnímu řemeslu. Přitom je vše podáno s lehkostí a nadhledem,“ hodnotí kus Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Mandarinkova izba zdroj foto: z.k.

Všechny zápletky se odehrávají v malém pařížském hotelu, v záhadném pokoji, kterému se říká mandarinkový a který má svůj vlastní příběh. „Komedii Mandarínková izba přiveze do Zábřehu Bratislavské hudební divadlo, takže kromě obdivuhodných hereckých výkonů se diváci mohou těšit i na ryzí slovenštinu,“ dodává David.

Představení je součástí divadelního předplatného na letošní rok, kulturní dům tak nabízí pouze doprodej zbylých míst. Již jsou nyní v prodejních místech Zábřežské kulturní k dispozici vstupenky na diváckou tutovku Začínáme končit, v níž hlavní role ztvárnila jedna z nejoblíbenějších hereckých dvojic současnosti, Barbora Hrzánová a Radek Holub.

Prodej vstupenek na očekávané představení pražského Dejvického divadla Ucpanej systém bude spuštěn v pondělí 3. října. „Jedná se o nejlepší inscenaci roku 2012 a poslední titul letošní divadelní sezony, který Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Jaroslav Plesl a další odehrají v Zábřehu 11. listopadu,“ uvedl Zdeněk David.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Maroš Kramár                   zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.